Reklama

Łagodzimy objawy menopauzy bez leków

Okres przekwitania nie musi oznaczać złego samopoczucia. Wypróbuj nasze rady i ciesz się dobrą formą!

Gdy nasz organizm przestaje produkować estrogeny, czyli hormony płodności i kobiecości, pojawiają się przykre objawy: uderzenia gorąca, wahania nastroju, suchość pochwy, problemy ze snem. By przetrwać ten trudny okres i poprawić samopoczucie, postaraj się wprowadzić w życie proste zasady diety, gimnastykę i sięgnąć po sprawdzone preparaty.

Ćwiczenia poprawią kondycję organizmu

Wykorzystaj dwie proste techniki, dzięki którym wzmocnisz ciało i rozładujesz negatywne emocje. Technika pelvicore to specjalne ćwiczenia, które zapobiegają nietrzymaniu moczu i poprawiają jakość współżycia.

Reklama

Jest to trening najważniejszych mięśni brzucha, pleców i dna miednicy. Polega na ich napinaniu i rozluźnianiu. Bezpłatną płytę z ćwiczeniami możesz zamówić przez internet lub dzwoniąc na bezpłatną infolinię.

Joga hormonalna to m.in. ćwiczenia oddechowe połączone z napinaniem i rozluźnianiem mięśni krocza. Joga wycisza, relaksuje, zapobiega huśtawce nastrojów. 

Roślinne preparaty wspomogą hormony

Niektóre rośliny działają jak kobiece hormony. Zawierające je preparaty możesz kupić w aptece bez recepty. Pomogą zwalczyć m.in. nocne poty i problemy ze snem. Soja to najpopularniejszy składnik suplementów na menopauzę. Zawiera substancje pomagające organizmowi wytwarzać estrogeny.

Pluskawica groniasta reguluje pracę układu nerwowego. Łagodzi uderzenia gorąca, napięcie emocjonalne, bezsenność. Żeń-szeń podnosi stężenie estrogenu, reguluje temperaturę ciała. Do wytworzenia hormonów potrzebne są składniki pokarmowe. Nawet, jeśli brakuje ci tylko jednego, równowaga hormonalna może zostać zachwiana. Postaraj się, by twoja dieta zawierała:

Witaminę E - stabilizuje ona poziom estrogenu: zwiększa produkcję tego hormonu u kobiet, które mają go za mało, zaś zmniejsza u tych, które cierpią na jego nadmiar. Źródłem wit. E są m.in. nasiona słonecznika, pełnoziarniste pieczywo i ryby. Ważne, by jeść je z odrobiną tłuszczu (np. oleju), bo wtedy witamina E lepiej się wchłania.

Bioflawonoidy - to substancje działające jak estrogeny. Łagodzą m.in. suchość pochwy. Są zawarte w zielonych warzywach oraz skórkach winogron, wiśni i jagód. Fitohormony - są to produkty pomagające ciału wytwarzać estrogen i progesteron. Znajdziesz je m.in. w ziemniakach, marchwi, czosnku, jabłkach, grochu i fasoli.

Naj
Dowiedz się więcej na temat: menopauza | objawy | rośliny | ochrona
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy