Reklama

Pogromca miażdżycy i nadciśnienia. Sercowcy powinni się zajadać!

Miód jest nie tylko pysznym pszczelim produktem - jest również bardzo zdrowy i wspaniale wpływa na nasz organizm. Serce i układ krążenia nie są tu wyjątkiem. Jakie działanie ma miód na nasze serce?

Miód w medycynie

Miód stosowany jest w leczeniu niejednej dolegliwości. W medycynie ludowej jest znany od wieków. Od wielu lat jego właściwości badane są także w laboratoriach na całym świecie, a wyniki tych badań potwierdzają w stu procentach pradawną wiedzę znachorów. Równocześnie wciąż odkrywamy nowe, zdrowotne zalety tego pszczelego produktu. 

Miód można stosować nie tylko, gdy walczymy z różnego rodzaju chorobami. Jest także doskonały w profilaktyce wielu schorzeń, także tych związanych z pracą naszego układu krążenia. Jego wpływ różni się jednak pewnych aspektach, zależnie od odmiany miodu, czyli od tego, z jakiego pyłku stworzyły go pszczoły.  

Reklama

Czytaj również: Co jeść, aby obniżyć cholesterol?

Każdy miód na serce jest dobry

Każdy rodzaj naturalnego miodu pozytywnie wpływa na pracę naszego układu krążenia. Jego spożycie poprawia wydolność mięśnia sercowego i siłę jego skurczu. To nie jedyne jego zalety. Miód wzmacnia również krążenie, rozszerza naczynia wieńcowe i obniża ciśnienie krwi. Ma też działanie przeciwarytmiczne i moczopędne. Lekarze rekomendują również jego odmiany, zależnie od tego, czego nasz organizm najbardziej potrzebuje.

Czytaj także: Cholesterol HDL to ten dobry. Za co odpowiada?

Jaki wybrać miód na serce?

  • Miód gryczany. Ta odmiana miodu jest doskonała we wzmocnieniu i zwiększeniu elastyczności naczyń krwionośnych, dzięki dużej ilości żelaza i rutyny, jakie w sobie zawiera. 
  • Miód malinowy. Dzięki wysokiej zawartości acetylocholiny odmiana ta korzystnie wpływa na krążenie i obniżenie ciśnienia. 
  • Miód faceliowy. To stosunkowo rzadka i mało znana odmiana miodu. Jest pozyskiwany z kwiatów facelii - pastewnej rośliny miododajnej, o niebieskich kwiatach i pięknym zapachu. Miód faceliowy wspomaga nie tylko serce i układ krążenia, ale chroni nas też przed miażdżycą i obniża ciśnienie.   
  • Miód nawłociowy. Wykazuje się działaniem wzmacniającym naczynia krwionośne, poprawiającym krążenie i obniżającym ciśnienie, wszystko to dzięki zawartych w nim kwercetyny i rutyny. Wzmacnia serce dzięki glukozie, jest też stosowany w profilaktyce miażdżycy. Miód nawłociowy nazywany jest też często polskim miodem Manuka, gdyż działa jak silny antybiotyk. 

Czytaj także: Jak obniżyć cholesterol bez tabletek?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: miód | choroby serca
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy