Reklama

Schorzenia skóry głowy - porady Claudius Hair Treser Academy

Nie masz gwarancji na zdrowy wygląd włosów nawet wtedy, kiedy do ich pielęgnacji używasz najlepszej jakości kosmetyków. Niekiedy okazuje się, że specjalnego traktowania wymagają nie tylko włosy, ale i wrażliwa skóra głowy. Radzimy, jak uporać się ze schorzeniami skóry głowy i w pełni cieszyć się piękną fryzurą.

Łupież

Łupież jest najczęstszym schorzeniem skóry głowy, występującym zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Nikt tak jak on nie potrafi odebrać pewności siebie nawet najbardziej przebojowej osobie. Żeby go pokonać musisz wiedzieć, z czym masz do czynienia.

Łupież to nic innego jak osypujący się naskórek skóry głowy, który jest nadmiernie złuszczany przez drożdżopodobne mikroskopijne grzyby. Powodów pojawienia się łupieżu może być bardzo dużo. Od zmian hormonalnych wynikających z dorastania, aż po alergie. Aby skutecznie walczyć z łupieżem musisz zdiagnozować, z jakim typem schorzenia masz do czynienia.

Reklama

Rozróżniamy dwa typy łupieżu. Pierwszy typ to łupież tłusty. Spotykamy się z nim, kiedy z powodu grzybów skóra głowy wydziela nadmierną ilość sebum i łoju. Podstawowe objawy łupieżu tłustego to swędzenie, podrażnienie oraz zaczerwienienie skóry. Drugim rodzajem łupieżu jest łupież suchy. Tutaj nie tylko drożdżopodobne grzyby mogą być odpowiedzialne za jego pojawienie się, ale również bardzo sucha skóra, która nie wydziela łoju i nawet lekkie jej dotknięcie powoduje osypywanie się naskórka.

Kolejną przyczyną łupieżu mogą być źle dobrane kosmetyki. To dlatego, że bardzo często w ich składzie znajdują się tzw. niezmywalne silikony, które zostają zarówno na powierzchni skóry głowy, jak i włosa. Po ich użyciu pamiętaj o bardzo dokładnym ich oczyszczeniu. Niektóre składniki kosmetyków mogą również podrażniać skalp. Broniący się organizm będzie złuszczał naskórek i w konsekwencji pojawi się łupież.

Aby zwalczyć łupież, sięgnij po specjalistyczne szampony przeznaczone do stosowania na skórę głowy. Unikaj szamponów do przetłuszczającej się skóry i suchych końcówek, bo mogą spotęgować schorzenie. Jeśli twój ulubiony producent nie ma w swojej ofercie kosmetyku do skóry głowy, kup dermokosmetyk w aptece. Farmaceuta z pewnością udzieli ci rzetelnej porady.

Alergie

Kolejnym często występującym schorzeniem są alergie. Coraz częściej nabywamy alergii wraz z wiekiem, kiedy organizm nadmiernie zareaguje na jakiś czynnik. Pierwszymi symptomami uczulenia może być swędzenie, podrażnienie lub stan zapalny skóry głowy.

Obserwuj reakcje swojej skóry na stosowane kosmetyki. Jeżeli po niektórych produktach zaobserwujesz niepokojące objawy, a po innych nie, bardzo dokładnie przeanalizuj skład kosmetyku. Najczęstszymi składnikami wywołującymi alergie są niezmywalne silikony, substancje odpowiedzialne za nadanie zapachu w kosmetyku lub parabeny. Najbezpieczniejsze dla skóry głowy są kosmetyki hipoalergiczne. Polecamy również klarowne szampony, które w swoim składzie nie zawierają substancji perlistych.

Magda Dukat z Claudius Hair Treser Academy: W prostocie poszukuje wyrafinowania, czego upust daje w swoich w swoich fryzjerskich realizacjach - zarówno tych klasycznych, jak i awangardowych. Jednocześnie szuka rozwiązań, które się zapamiętuje - wyjątkowych, niespodziewanych. Interesuje ją to, co jest jej największą inspiracją - sztuka i rozmowy. Prostota ją relaksuje.

Zobacz portfolio Claudius Hair Treser Academy w MaxModels.pl >>>


INTERIA.PL/Informacja prasowa
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy