Reklama

Trądzik różowaty – czy można go pokonać?

Z powodu trądziku różowatego cierpi około 10 procent populacji, a dolegliwości związane z tym problemem nie ograniczają się jedynie do kwestii estetycznych. Trądzik różowaty to jedna z tych chorób skóry, których nie można ignorować. Jak skutecznie walczyć z tak uciążliwą przypadłością?

Komu zagraża ten problem?

Trądzik różowaty należy do tych chorób skóry, które wciąż są przedmiotem zainteresowania dermatologów. Obecnie większość badań koncentruje się na roli hormonów oraz czynników genetycznych, wiadomo jednak, że nie tylko one mają wpływ na rozwój trądziku różowatego. Z dotychczasowych badań wynika, że istnieje grupa ludzi szczególnie podatnych na ten problem. Trądzik różowaty jest chorobą skóry, która dotyczy osób obdarzonych jasną karnacją.  Wiadomo też, że na rozwój problemów z tą postacią trądziku szczególnie narażone są dojrzałe kobiety. U większości pacjentek pierwsze objawy choroby pojawiają się po 30. roku życia. Z czasem problemy nasilają się, stając się coraz większą przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu. 

Reklama

Niebezpieczny trądzik – dlaczego nie można go ignorować?

Już same zmiany związane z wyglądem skóry są wystarczającym powodem do podjęcia walki z tą chorobą. Dla kobiet - stanowiących większość wśród pacjentów dotkniętych tym schorzeniem - zaczerwienienia, rumienie oraz towarzyszące im krosty są przecież przyczyną wielu problemów. W świecie, w którym atrakcyjny wygląd staje się jedną z najważniejszych kwestii w życiu zawodowym, takie nieestetyczne zmiany mogą stać się przyczyną kompleksów oraz utraty pewności siebie. Problemy z trądzikiem nie ograniczają się jednak do kwestii estetycznych. To schorzenie skóry może poważnie wpływać na ogólny stan zdrowia pacjenta, a towarzyszące mu objawy często utrudniają normalne funkcjonowanie. Obrzęki twarzy, pieczenie skóry oraz problemy związane z jej łuszczeniem są przyczyną dyskomfortu, który poważnie utrudnia skupienie się na codziennych obowiązkach. Osoby, które cierpią z powodu ocznej postaci trądziku różowatego, muszą się dodatkowo zmierzyć z takimi problemami, jak podrażnienie spojówek oraz światłowstręt. 

Czy walka z trądzikiem naprawdę jest tak trudna? 

Coraz szersza wiedza z zakresu dermatologii oraz powstające w specjalistycznych laboratoriach dermokosmetyki ułatwiają wprawdzie życie pacjentom dotkniętym trądzikiem różowatym, jednak walka z tym problemem i tak pozostaje ogromnym wyzwaniem. Jest to schorzenie, którego epizody powtarzają się dość często. Wystarczy popełnić kilka drobnych błędów, np. sięgnąć po zbyt pikantne danie lub skusić się w czasie imprezy na drinka, by zapoczątkować proces powstawania nowego rumienia oraz towarzyszących mu krost. Unikanie nadmiernego wysiłku oraz dłuższych pobytów na słońcu to kolejne sprawy, o których osoby z tendencją do trądziku nie mogą zapominać. Niestety taka profilaktyka nie zawsze jest wystarczającym rozwiązaniem. Człowiek nie ma wpływu na pogodę, a przecież wilgotność powietrza oraz jego temperatura zaliczają się do tych czynników, które sprzyjają nasilaniu się zmian chorobowych. Nie zawsze można też uniknąć stresu, który również wpływa na pojawianie się trądziku różowatego.

Laboratoria w walce z trądzikiem. Z jakiego wsparcia można skorzystać? 

Wybór kosmetyków to kolejna bolączka osób mających problemy z trądzikiem różowatym. Próby maskowania zmian trądzikowych za pomocą kolorowych kosmetyków często prowadzą do pogorszenia sytuacji. Podkłady lub pudry mogą przecież zatykać pory, a to prowadzi do nasilenia dolegliwości. Niebezpieczne są też te kosmetyki, które zawierają alkohol, substancje zapachowe oraz barwniki. Jak zatem pielęgnować skórę i maskować nieestetyczne zaczerwienienia? 

Dla osób cierpiących z powodu trądziku różowatego specjalistyczne dermokosmetyki są ostatnią deską ratunku. Tworzone w nowoczesnych laboratoriach mają chronić skórę przed szkodliwymi czynnikami oraz wspierać ją w walce z już istniejącymi defektami. Od takich preparatów wymaga się sporo. Mają one jednocześnie leczyć i pielęgnować, mają też zapewniać skórze maksymalną ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska. Te potrzeby starają się spełniać laboratoria. Z jakim skutkiem? Coraz lepszym. Apteki oferują wiele produktów na trądzik różowaty, np. seria Rosacin od Iwostin.  Specjalistyczne preparaty pomagają maskować zaczerwienia, a jednocześnie leczą i pielęgnują wrażliwą skórę 

Trądzik różowaty jest uciążliwym i niebezpiecznym wrogiem. W walce z nim trzeba zachować wyjątkową ostrożność, niezbędna jest też cierpliwość. Zmiana stylu życia, podobnie jak korzystanie z nowoczesnych dermokosmetyków najwyższej jakości, stają się podstawą takiej walki. Postęp w nauce sprawia, że staje się ona coraz bardziej skuteczna. 


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: trądzik różowaty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy