Album Homebook Design vol. 5

Homebook, jako wirtualna przestrzeń tworzona z pasji i potrzeby piękna, ponownie postanowił zaskoczyć swoich czytelników. Album Homebook Design vol. 5 to kolejna publikacja ukazująca projekty autorstwa wybranych polskich pracowni współpracujących z portalem Homebook.pl. Na stronach albumu można znaleźć wnętrza odważne, z temperamentem i pozbawione kompromisów. Takie, obok których - bez względu na preferowany styl wnętrzarski - nie da się przejść obojętnie.

Album Homebook Design vol. 5
Album Homebook Design vol. 5 INTERIA.PL/materiały prasowe

Na ponad 250 stronach albumu znalazło się 30 aranżacji mieszkań i domów, które są odpowiedzią na indywidualizm i osobowość ich właścicieli. Każdy z projektów to podróż do świata wysmakowanych zestawień i inspiracyjnych rozwiązań, które pokazują, że funkcjonalność może swobodnie wychodzić poza utarte, aranżacyjne schematy. Prezentowane przestrzenie różnią się od siebie nie tylko stylem, ale i rozwiązaniami architektonicznymi. Homebook zajrzał bowiem zarówno do wnętrz usytuowanych w starych kamienicach, jak i do wielkomiejskich apartamentów czy mieszkań powstałych w latach 90.

Współcześni architekci śmiało udowadniają, że na wymarzone wnętrza nie ma jednakowej recepty, a to co modne, powinno zawsze iść w parze z ergonomią i stylem życia właścicieli aranżowanych przestrzeni. W albumie można zobaczyć zatem zarówno najnowsze trendy, nawiązujące do egzotycznych wariacji, śmiałych kolorystycznych kontrastów czy industrialnej estetyki, jak i rozwiązania będące stylowym powrotem do przeszłości. W prezentowanych przestrzeniach nie brakuje bowiem ikon światowego designu, odnowionych przedmiotów z duszą, a nawet wysublimowanych kolekcji sztuki.

Album Homebook Design vol. 5 w jasny sposób pokazuje, jak bardzo na przestrzeni lat Polacy zmienili swój stosunek do aranżowania przestrzeni mieszkalnych. Szablonowe rozwiązania zostały wyparte przez odważne kompozycje, spersonalizowane idee i eklektyczne wnętrzarskie eksperymenty. Na stronach albumu można zobaczyć m.in. zagłówek łóżka zaprojektowany z klasycznych, białych poduszek, które pną się aż po sufit, pokój kąpielowy z wanną w kolorze fuksji czy salon urządzony zgodnie z filozofią "wege".

Warto podkreślić, że każdy z prezentowanych projektów powstał w Polsce, a większość z nich znacznie odbiega od nowoczesnych koncepcji podyktowanych przez surowy minimalizm. Zamiast tego, można spotkać tu indywidualne historie zamknięte we wnętrzach, które z pewnością zapadają w pamięć. Dzięki temu, że niektóre prowokują i mogą być uznane za kontrowersyjne, pobudzają do refleksji i wyzwalają emocje, będące świetną inspiracją do tworzenia własnych, niepowtarzalnych aranżacji.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas