Bitwa z rakiem. Terapie i antyterapie, Bożena Stasiak

"Bitwa z rakiem" to kompendium poświęcone naturalnym i niekonwencjonalnym metodom leczenia raka, takich jak choćby homeopatia, hipnoterapia, bioenergoterapia, akupunktura, diety, preparaty… Autorka, odwołując się do naukowych faktów i rzeczywistych historii pacjentów, wskazuje te, które mogą stanowić uzupełnienie konwencjonalnych terapii i te, które stanowią śmiertelne zagrożenie.

Okładka książki "Bitwa z rakiem" autorstwa Bożeny Stasiak
Okładka książki "Bitwa z rakiem" autorstwa Bożeny Stasiakmateriały prasowe

Nowotwory złośliwe są powszechnym problemem zdrowotnym. Równocześnie jednak, dzięki coraz skuteczniejszym lekom i metodom diagnostycznym, jak chirurgia onkologiczna, chemioterapia, hormonoterapia, radioterapia, immunoterapia czy leczenie celowane molekularnie, w wielu przypadkach przestają być chorobą śmiertelną. Stają się chorobą przewlekłą, z którą można żyć długie lata, podobnie jak z dobrze kontrolowanym nadciśnieniem lub cukrzycą.

A jednak chorzy szukają pomocy w medycynie alternatywnej.Spowodowane jest to, jak pisze Bożena Stasiak, strachem przed wyniszczającą terapią, obawą przed śmiercią, wiarą w siłę natury, ale również niewydolnością polskiej służby zdrowia, która często nie spełnia oczekiwań i nie odpowiada na potrzeby pacjentów chorych na raka.

Kiedy więc stosowanie niekonwencjonalnych metod ma uzasadnienie? Które z terapii mogą skutecznie wspomagać leczenie? Jak unikać szarlatanów?Dlaczego nie wolno rezygnować z leczenia konwencjonalnego?

Prof. dr hab. med. Jacek Jassem, onkolog i nauczyciel akademicki, profesor zwyczajny Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Prezes Polskiej Ligii Walki z Rakiem, tak mówi o książce Bożeny Stasiak:

- Rosnąca popularność tzw. niekonwencjonalnych czy alternatywnych metod leczenia onkologicznego i zastępowanie nimi medycyny opartej na dowodach naukowych staje się często źródłem ludzkich dramatów. Książka "Bitwa z rakiem" Bożeny Stasiak przedstawia to zagadnienie w sposób przystępny i ilustrowany prawdziwymi historiami, zwracając uwagę na związane z nim zagrożenia. Pozycja ta stanowi doskonały przykład medycznej edukacji naszego społeczeństwa. Gorąco polecam ją chorym na nowotwory i ich rodzinom, ale także wszystkim osobom zainteresowanym tym ważnym problemem.

Premiera: 16 września 2020 roku.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas