​Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany

16 października 2018 roku przypadła 60. rocznica premiery pierwszego odcinka Kabaretu Starszych Panów. Dzień później oficjalną premierę miała książka Moniki i Grzegorza Wasowskich "Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany".

Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany
Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowanymateriały prasowe

Wiedzieli, że tworzą coś, co nie pasuje do otaczającej ich rzeczywistości. Nie podejrzewali jednak, że ukształtują pokolenia.

"Tu Kabarecik Starszych Panów. To znaczy: przyjaciela i mój" - w taki oto sposób 16 października 1958 roku przywitał się z widzami Telewizji Polskiej Jeremi Przybora. Przyjacielem był, nie tylko na ekranie, Jerzy Wasowski.

A potem pojawiły się kolejne programy. Przez osiem lat Starsi Panowie zaskakiwali delikatną ironią, absurdalnym poczuciem humoru, piękną polszczyzną i doskonałą muzyką. Uosabiali świat, za którym wszyscy tęsknili.

Monika i Grzegorz Wasowscy zapraszają Tatę Jerzego i Wuja Jeremiego na szklankę mocnej herbaty, by w domowym zaciszu odkryli przed nami sekrety swej przyjaźni i opowiedzieli od początku do końca: kto i gdzie dopadł ociągającego się z pisaniem scenariusza Wuja, jak wybierano obsadę kabaretu i od czego rozpoczynała się praca Taty.

Ten życiorys jest, niczym piosenka Kabaretu Starszych Panów, dobry na wszystko.

Monika i Grzegorz Wasowscy, "Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany". Wydawnictwo Mando. Premiera: 17 października 2018 r.

INTERIA.PL/materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas