BeStia UjarzMiona

Jak się czuje młody człowiek u progu wejścia w dorosłe życie, kiedy dowiaduje się, że ma stwardnienie rozsiane? Jak długo walczy ze świadomością choroby? Czy potrafi żyć normalnie? Jak zmaga się z przeciwnościami losu, z własnymi słabościami?

"BeStia UjarzMiona. Moja walka z chorobą"
"BeStia UjarzMiona. Moja walka z chorobą"materiały prasowe

Książka pokazuje także, jak trudno znaleźć w sobie odwagę, by przyznać przed światem: "Tak, jestem chora na przewlekłą, nieuleczalną jak dotąd chorobę", jak bardzo trzeba żyć na przekór, na złość, z uporem - nie tracąc nadziei, nawet jeśli kolejne lata z chorobą coraz bardziej pozbawiają złudzeń.

Anna Bartuszek pokazuje, jak ważna jest w takiej sytuacji wola walki, cierpliwość i wytrwałość, a nawet bezkompromisowość w dążeniu do celu. Dzięki nim zawsze, prędzej czy później, znajdą się ludzie, którzy zechcą pomóc. Stopniowo pojawia się ich wokół coraz więcej. Aż w pewnym momencie stworzą sztab przyjaciół - niezwykłych, jedynych w swoim rodzaju - bo takich, którzy nigdy się nie widzieli.

"Pisząc książkę czerpałam z moich wpisów na blogu. Tam piszę kilka razy dziennie. Musiałam więc wybrać wątki i sytuacje, które pokażą moją walkę z chorobą. Chciałam zwrócić uwagę, że mimo choroby, jestem zwyczajną młodą dziewczyna, która chce pracować, bawić się i kochać, że mam humory i potrafię być nieznośna. Jednocześnie w ten sposób chciałam się przyczynić do wzrostu świadomości nt. SM" - mówi autorka.

To niezwykła książka, która może dotrzeć do szerokiego grona czytelników z różnych środowisk, tj. takich, których dotknęła ta choroba - by dodać im otuchy, i takich, którzy o niej nie słyszeli.

Anna Bartuszek (ur. w 1981 r. w Warszawie) - absolwentka hungarystyki na Uniwersytecie Warszawskim, spedytor międzynarodowy, tłumacz, autorka bloga annablack.blox.pl, od dziewięciu lat chora na stwardnienie rozsiane. Wielbicielka psów, języków obcych i ostrego jedzenia.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas