Fashion in Cracow

To jedno z największych wydarzeń w Polsce łączących jednocześnie modę, kulturę i sztukę. Ideą projektu jest promocja Krakowa za pośrednictwem mody oraz zebranie i pokazanie szerszej publiczności, także zagranicznej, lokalnych twórców oraz wszystkich tych, którzy projektują, fotografują i stylizują.

Ulica Grodzka, jeden z najpiękniejszych zakątków stolicy Małopolski,  już 17 sierpnia stanie się jednocześnie jednym z najdłuższych w Polsce wybiegów mody. Gwiazdą tegorocznej edycji wydarzenia będzie znana na całym świecie projektantka. Swoje kolekcje pokazywała m.in. na paryskim tygodniu mody Haute Couture, w czasie Mercedes FASHION Week w Nowym Yorku oraz w Moskwie.

Reklama

Tworzy modę na światowym poziomie, ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień, ubiera takie gwiazdy jak Cheryl Cole  czy Kelly Rowland. Eva Minge, bo o niej mowa, nie tylko pokaże swoją najnowszą kolekcję, ale też uświetni swoją obecnością całe wydarzenie. Dodatkowo zaproszenie do udziału w wydarzeniu przyjęły znane aktorki, piosenkarki i modelki, które wystąpią na wybiegu w ubraniach młodych projektantów.

Oprócz całodziennych pokazów mody, w ramach wydarzenia odbędą się liczne imprezy towarzyszące. Wystawy fotografii konkursowych w kilku miejscach Krakowa, targi mody i dizajnu oraz wykłady na temat polskiej mody.

Organizatorzy Fashion in Cracow chcą udowodnić, że Kraków otwiera się nie tylko na artystów i poetów, ale także coraz bardziej sprzyja branży fashion. Miasto aspiruje już nie tylko do statusu europejskiej stolicy kultury, ale także stolicy mody.

materiały prasowe

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje