Historią najsłynniejszych syjamskich sióstr interesował się cały świat! Jak żyją dziś?

Ich narodziny wzbudziły światową sensację. Bliźniaczki syjamskie Abby i Brittany Hensel urodziły się zrośnięte w taki sposób, że lekarze zdecydowali się ich nie rozdzielać. To sprawiło, że dziewczynki zyskały jeszcze większy rozgłos. Co się stało z siostrami i jak wygląda dziś ich życie?

Abby i Brittany Hensel stały się sławne dzięki swojemu schorzeniu
Abby i Brittany Hensel stały się sławne dzięki swojemu schorzeniu screenInstagram

Bliźnięta syjamskie budziły ciekawość, strach lub... śmiech

Od najdawniejszych lat wyjątkowy wygląd bliźniąt sprawił, że przypadki były dobrze udokumentowane i obrazowane za pomocą rycin, rysunków, a następnie zdjęć. 

Okrucieństwo społeczeństwa wobec takich dzieci sprawiło, że były one pokazywane w cyrkach lub stanowiły atrakcję na królewskich dworach. Na szczęście z czasem rosła wiedza na temat tego schorzenia. 

Określenie "bliźnięta syjamskie" zawdzięcza swoją nazwę braciom Bunker - Changowi i Engowi, którzy przyszli na świat w 1874 roku w Syjamie, obecnej Tajlandii. 

Szybko stali się oni ogólnoświatową atrakcją i zyskali sporą sławę, zarabiając krocie na pokazywaniu swojej choroby. 

Abby i Brittany Hensel - słynne bliźniaczki syjamskie

We współczesnych czasach zainteresowanie światowych mediów zyskały bliźniaczki Abby i Brittany Hensel. Dziewczynki przyszły na świat 7 marca 1990 roku, a ich narodziny były wyzwaniem dla całej rodziny. Jednak rodzice pokochali je od pierwszych chwil i nie wyobrażali sobie życia bez nich. 

Pierwszy raz świat ujrzał je u Oprah Winfrey w 1996 roku, a potem dziewczynki wystąpiły w kilku filmach dokumentalnych: "Połączone na całe życie", "Niezwykli ludzie: bliźnięta, które dzielą ciało", a także "Abby i Brittany: Życie w jednym ciele". 

Bliźniaczki wraz z rodzicami postanowiły, że nie będą udzielać wywiadów, ale to właśnie filmy dokumentalne pozwoliły im opowiedzieć o swoim życiu codziennym i wrodzonej wadzie.

Abby i Brittany to bliźniaczki dicephalic parapagus, czyli takie, które posiadają dwie głowy, ale jedno ciało. Urodziły się z jedną parą rąk, nóg, jednym pęcherzem moczowym i układem oddechowym, krążeniowym, czy wydalniczym. Przez rodzaj wady z jaką się urodziły, lekarze podjęli decyzję o nierozdzielaniu dziewczynek, bo oznaczałoby to śmierć jeżeli nie dwóch, to przynajmniej jednej z nich. 

W filmach dokumentalnych, które zostały stworzone o życiu sióstr widać, jak nauczyły się funkcjonować w jednym ciele, ale mają różne charaktery, odmienne usposobienia i zainteresowania.

Abby i Brittany uczęszczały, jak ich rówieśnicy, do szkoły i nie miały problemów z nawiązywaniem kontaktów z innymi dziećmi. 

Siostry były niezwykle towarzyskie, a nauczyciele i rodzice dbali o to, by dziewczynki nie były wykluczone przez społeczeństwo.

Mimo tego, że każda z dziewczyn kontroluje tylko jedną część ciała, nie sprawiało im to trudności w codziennym życiu, a nawet w uprawianiu sportów. Abby i Brittany nauczyły się doskonale ze sobą współpracować. Dziewczęta zdały nawet egzamin na prawo jazdy, co wzbudziło spore zainteresowanie otoczenia. 

Jak żyją dziś Abby i Brittany Hensel?

Siostry skończyły liceum i rozpoczęły studia na Uniwersytecie Bethel w Arden Hills w Minnesocie na kierunku edukacja i ukończyły je w 2012 roku. 

Gdy dziewczynki zaczęły dorastać, zaczęto zastanawiać się nad ich przyszłością - Abby i Brittany miały nadzieję na znalezienie odpowiednich mężczyzn, ale jak później los pokazał - nie udało im się ułożyć życia miłosnego.

Dziś 31-letnie bliźniaczki wycofały się z życia medialnego. Do pewnego czasu prowadziły media społecznościowe, ale zaniechały i tego.

Jak podają amerykańskie media, siostry wiodą spokojne życie w swoich rodzinnych stronach, ciesząc się tym, że mogą dalej razem budzić się, cieszyć się z codziennych rzeczy i pracować. 

Życie bliźniaczek syjamskich zostało pokazane w filmach dokumentalnych, w których zdecydowały się wziąć udział
Życie bliźniaczek syjamskich zostało pokazane w filmach dokumentalnych, w których zdecydowały się wziąć udziałscreenYouTube
Psy dla alergików. Te rasy mają wyjątkową zaletęInteria.tv
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas