Leo F. Buscaglia, Miłość. O sztuce okazywania uczuć

Czy miłości można się nauczyć? Co sprawia, że ma ona tak ogromny wpływ na nasze życie? W jaki sposób o nią dbać? Jak przezwyciężyć trudności, które pojawiają się w relacjach z bliskimi?

Miłość
Miłośćmateriały prasowe
materiały prasowe


W książce "Miłość. O sztuce okazywania uczuć" Leo F. Buscaglia zgłębia fenomen uczucia, które jest jednocześnie najbardziej twórczą i zagadkową siłą w naszym życiu. Autor pisze o barierach pojawiających się w relacjach z ludźmi, których kochamy. Podpowiada, jak je przezwyciężyć,  i przypomina, że sposób, w jaki traktujemy samych siebie, wpływa na jakość naszych związków z innymi.

Książka to zapis niezwykle inspirującego cyklu wykładów Buscaglii. Na jego "Lekcje miłości" przychodziły tłumy, aby posłuchać, jak w prosty sposób mówi o miłości i przyjaźni, o ludzkich słabościach i możliwościach. Buscaglia nie bał się być banalny w swych stwierdzeniach, nie wstydził się okazywania uczuć, żył zgodnie z prawami, które głosił. Jego książka jest niezwykle autentyczna i do bólu szczera, a jej przekaz trafia prosto w serce czytelnika. Z pewnością właśnie dlatego na całym świecie spotkała się z tak gorącym przyjęciem.

O autorze:

Leo F. Buscaglia to człowiek niezwykły: autor książek, mówca motywacyjny, psycholog, filozof i pierwszy wykładowca akademicki, który postanowił uczyć... miłości.  Jego wykłady na Uniwersytecie Południowej Kalifornii cieszyły się tak wielką popularnością, że na ich podstawie powstała niniejsza książka.

"Miłość. O sztuce okazywania uczuć" odniosła ogromny sukces i zyskała status światowego bestsellera. Kolejne książki Buscaglii również sprzedały się w wielomilionowych nakładach, a aż pięć z nich zajmowało pierwsze miejsce na liście amerykańskich bestsellerów. W Polsce, nakładem GWP, ukazały się "Sztuka bycia sobą, Radość życia" oraz "Droga byka".

 Fragment książki:

Prawdziwą miłość daje się bez oczekiwań. Nie można na przykład nalegać, by ktoś, kogo kochamy, pokochał nas w zamian. Sam ten pomysł jest absurdalny. Jednak nieświadomie większość ludzi żyje w taki właśnie sposób. Jeżeli naprawdę kogoś kochasz, nie masz wyboru poza tym, by wierzyć, ufać, akceptować i mieć nadzieję, że twoja mi­łość będzie odwzajemniona. Nigdy nie moż­na jednak mieć pewności. Nie ma żadnych gwarancji. Ten, kto zwleka z kochaniem, dopóki nie ma pewności, że w zamian otrzyma to samo, może czekać całe wieki. Jeśli człowiek kocha, czegoś oczekując, to niewątpliwie w końcu się rozczaruje, ponieważ jest mało prawdopodobne, by ludzie spełniali wszystkie jego oczekiwania, nawet gdy darzą go wielką miłością.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas