Matthew Quick, "Niezbędnik obserwatorów gwiazd"

23 października ukaże się po polsku kolejna powieść Matthew Quicka "Niezbędnik obserwatorów gwiazd".

.
.materiały prasowe
materiały prasowe

"Niezbędnik obserwatorów gwiazd" to surowa opowieść o zmaganiu się z własnymi demonami i poszukiwaniu zwyczajnego szczęścia. Matthew Quick z niezwykłą autentycznością i wrażliwością dotyka bolesnych, ciemnych stron życia, tworząc wielowymiarową, pełną emocji fabułę. Oszczędny styl, pełnokrwiste postacie i szczególna mieszanka prawdy, wzruszenia oraz emocji to główne zalety twórczości autora bestsellerowego "Poradnika pozytywnego myślenia".

Matthew Quick jest autorem bestsellerowego Poradnika Pozytywnego Myślenia (ponad 50.000 sztuk sprzedanych w Polsce), na podstawie którego powstał Oscarowy hit z plejadą gwiazd. Wszystkie kolejne jego książki zostały już kupione przez największe wytwórnie Hollywood i trwają prace nad ekranizacją. Co powoduje że historie opowiadane przez Quicka porywają rzesze fanów i odnoszą sukces jako filmy?

Historia samego Matthewa Quicka mogłaby posłużyć za scenariusz filmowego przeboju o literackim Kopciuszku, który odważył się spełnić swoje marzenie o byciu pisarzem. Przez wiele lat Matthew Quick wiódł prozaiczne życie, w którym nie zapowiadało się na spektakularny happy end. Dorastał w robotniczej dzielnicy New Jersey, gdzie emocje i rodzinną czułość okazywało się podczas wspólnego kibicowania lokalnej drużynie futbolowej. Dla emocjonalnego wrażliwca ucieczką z surowego świata była literatura i wiersze pisane w wielkiej tajemnicy. Literatura miała się też stać jego sposobem na życie. Po ukończeniu studiów z literatury angielskiej na La Salle University rozpoczął pracę jako nauczyciel. I tak mogłoby pozostać. W końcu był uwielbianym nauczycielem jednej z lepszych szkół średnich w New Jersey. Do głosu doszła jednak tłumiona depresja, z którą Quick zmagał się od dawna i pragnienie zmiany. Postanowił postawić wszystko na jedną kartę i przestać żyć marzeniami o innym życiu. - Nie mogłem robić rzeczy, które naprawdę chciałem robić. Nie dbałem o zdrowie. Nie mówiłem głośno o swoich emocjach, więc po części wykrzyczałem je na kartkach książki. Ludzie zawsze mówią do mnie: "To bardzo odważne, że porzuciłeś posadę nauczyciela. Zaryzykowałeś wszystko dla sztuki". Wtedy im odpowiadam: To nie było odważne. To była ostatnia deska ratunku". Nie byłbym teraz w tym miejscu, gdybym nie oddał się całkowicie pisaniu - opowiada w wywiadzie dla "Entertainment Weekly" (06.02.2013).

W 2004 roku rzucił posadę nauczyciela i sprzedał dom, by w piwnicy teściów oddać się samotnej pracy nad książką "Poradnik pozytywnego myślenia". W postaci neurotycznego Pata, granego w filmie przez Bradley’a Coopera, przemycił swoje doświadczenia z depresją.

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas