Na końcu świata napisane.

Książka powstała, aby uhonorować zwycięzców konkursu ogłoszonego przez księgarnię internetową Polish Books i wydawnictwo Videograf II. Jest to zbiór nagrodzonych i wyróżnionych opowiadań i wierszy (utworów poetyckich i prozatorskich) stworzonych przez Polaków przebywających na emigracji w Wielkiej Brytanii.

Jest w nich opis życia w Londynie i refleksje z tym związane, poszukiwanie własnej tożsamości, odkrywanie plusów i minusów przebywania z dala od kraju. Autorzy to głównie młodzi, wykształceni ludzie, którzy na Wyspy trafili w przeciągu kilku ostatnich lat. Co nimi kierowało? Dlaczego zdecydowali się porzucić ambicje i wyjechać z Polski? Jedna z nagrodzonych autorek Kasia Latala napisała "Mówią, że podróże kształcą. Emigracja odkształca - na stałe. Na dobre - mam nadzieję".

Reklama

Książka zainteresuje zarówno osoby myślące o wyjeździe, jak i tych, którzy opierając się fali emigracji pozostali w Polsce. Można ją traktować także jako swoisty dokument naszych czasów. Opowiadania inspirowane rzeczywistymi wydarzeniami ukazują nieocenzurowany świat uczuć i emocji, rodzinnych dramatów i frustracji. Książka może stać się ostrzeżeniem, ale i zaproszeniem do odkrywania, że nasza polskość często objawia się najsilniej daleko poza granicami kraju.
Na końcu świata napisane. Autoportret współczesnej polskiej emigracji (antologia prac konkursowych)

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje