Nocne zwiedzanie zamczyska? Tylko dla prawdziwych śmiałków

Zamek Książ to jeden z najpiękniejszych zamków Dolnego Śląska. Obiekt można odwiedzać o każdej porze roku, a w okresie zimowym szczególną atrakcją jest nocne zwiedzanie, podczas którego odkryć można wszystkie tajemnice zamku.

Zamek został wybudowany pod koniec XIII wieku. Dzięki swej malowniczości nieraz pełnił rolę scenerii filmowej. Do punktów obowiązkowych każdej wycieczki należy m.in. wieża zamkowa, z której roztacza się piękna panorama na Sudety i okolicę. Warto odwiedzić również podziemia, taras widokowy, jak również Palmiarnia, w której rośnie ponad 100 gatunków egzotycznych roślin sprowadzonych tutaj z całego świata.

Reklama

Atrakcją przyciągającą turystów są nie tylko widoki, ale i owiana tajemnicą historia. Wokół obiektu krążą legendy, o jego rzekomym nawiedzeniu przez Księżną Daisy. Przeszła ona do historii zamku jako "dobry duch" tego miejsca. Była miłośniczką biżuterii, kwiatów i zajmowała się działalnością charytatywną. Słynęła z wielkiej urody, ale nie doświadczyła zbyt wielu szczęśliwych dni.

O tym, czy księżna faktycznie wciąż nawiedza zamek, można się upewnić podczas nocnej wyprawy po obiekcie. Jak zapewniają organizatorzy Nocne Zwiedzanie to przede wszystkim atrakcja dla dorosłych. Ostrzegają, że ta forma zwiedzania Zamku może wywołać silne emocje, dlatego zwiedzanie nie jest wskazane dla osób o słabej odporności na bodźce wywołujące emocje. Dotyczy to szczególnie osób z zaburzeniami krążenia.

Nocne przejście po zamku w okresie zimowym rozpoczyna się w godzinach 20-21 i trwa około 90 minut.

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje