Podnieś głowę

Ewa Woydyłło kontynuuje otwarty w poprzednich edycjach "pisany gabinet terapeutyczny": opowiada o rozmaitych dolegliwościach duszy i ciała, o tym, jak radzić sobie z urazami z dzieciństwa, uzależnieniami, lękami, perfekcjonizmem, złością, starzeniem i śmiercią bliskich osób, daje wskazówki, jak zachować zdrowie i sprawność fizyczną.

Przekazuje wiarę w to, że trzeba tylko z odwagą "podnieść głowę", aby uczynić życie szczęśliwszym, lepiej zrozumieć siebie i innych.

Reklama

Czy chcesz tego, czy nie - składasz się z uczuć, emocji, wzruszeń, tęsknot i pragnień, bardziej niż z czystej posadzki, umytych okien, upranych obrusów. Wolałabyś zabrać w wieczność ścierkę do podłogi czy namalowany przez siebie kwiat, słodycz pocałunku dziecka, ukochaną melodie?

Dlatego proszę cię, żebyś lubiła, szanowała i rozwijała to, co jest w tobie najpiękniejsze: samą siebie.

Ewa Woydyłło - w jej rodzinnej biografii jest Katyń i Kazachstan. Mama nauczyła ją tolerancji, Ameryka tego, że życie można dowolnie kształtować i nigdy nie jest za późno na naukę. Jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Jej dziełem jest rozpowszechnienie w Polsce leczenia według tzw. modelu Minnesota, opartego na filozofii Anonimowych Alkoholików.

Autorka książek m. in: Sekrety kobiet. My-rodzice dorosłych dzieci. W zgodzie ze sobą.

Za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień otrzymała medal św. Jerzego, za pracę z uzależnionymi w więzieniach - odznaczenie Ministra Sprawiedliwości.
Podnieś głowę
Ewa Woydyłło

Wydawnictwo Literackie
Dowiedz się więcej na temat: Ewa Woydyłło

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje