Wcielenia zła

Zło z jednej strony odpycha i odstręcza, z drugiej - pociąga i fascynuje. Książka zawiera ponad dziewięćdziesiąt wizerunków ludzi najgorszych z najgorszych, elit zła.

Autor podejmuje jednocześnie próbę analizy: co popycha ludzi do zła, jakie są jego źródła, dlaczego w pewnych epokach rodzi się i działa więcej zbrodniarzy niż w innych? Przekonująco też uzasadnia, dlaczego jego bohaterowie zasługują, często wbrew pozorom, na miejsce w złowrogim rankingu.

Reklama

Oprócz dobrze znanych postaci, takich jak Kaligula, Iwan Groźny, Torquemada, Hitler i Stalin, na kartach książki pojawiają się też osoby mniej znane, choćby Horatio Bottomley, Aleister Crowley i Tom Keating. Są też ludzie na ogół nie kojarzeni ze złem oraz tacy, którzy mieli w życiu możliwość wyboru pomiędzy czynieniem dobra i wyrządzaniem zła. Z własnej woli wybrali to ostatnie. Bardzo ciekawa jest również proponowana przez autora oryginalna typologia zła.

Rodney Castleden jest znanym brytyjskim autorem książek historycznych, specjalizuje się w dziejach starożytnej Brytanii i obszaru Egei. Zyskał też uznanie jako znawca starożytnych mitów i legend.
Rodney Castleden
Wcielenia zła

Bellona

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje