Z życia smoków

"Wielka Księga Smoków. Smokologia" to najniezwyklejsza księga o smokach, jaka ujrzała światło dzienne. Napisana została przez największego badacza smoków dr Ernesta Drake'a w 1904 roku, który całą swoją wiedzę na temat smoków chciał przekazać swoim następcom

"Sam długo żyłem wśród smoków, lecz moje życie oto dobiega końca, a moją ostatnią wolą jest, bym jako mistrz smokologii przekazał swą wiedzę komuś, kto okaże się wart jej potęgi" - pisał.

"Spośród wszystkich nauk przyrodniczych smokologia jest bodaj najwdzięczniejszą, a zarazem najstarszą i najmniej poznaną. Smokami ludzie interesowali się od zarania dziejów, a jednak - paradoksalnie - stworzenia te zdołano zbadać w niewielkim zaledwie stopniu. Tak więc w czasach, gdy wielu uczonych mężów sądzi, iż znakomita większość świata fauny i flory nie ma już dla nas tajemnic, na polu smokologii otwierają się przed badaczem nieograniczone wręcz możliwości, a liczne tajemnicze szczegóły wciąż czekają na odkrycie".

Adepcie smokologii, jeżeli chcesz stać się prawdziwym badaczem smoków, koniecznie musisz zgłębić tę księgę. Znajdziesz w niej informacje niezbędne do prowadzenia prac badawczych. Dowiesz się, jakie gatunki smoków żyją na ziemi, jak wygląda cykl życia smoków, przestudiujesz ich anatomię i fizjologię, a także zachowania. Księga podpowie Ci, jak wytropić i znaleźć smoka, a następnie jak go obłaskawić i ujeździć. Poznasz pracownię smokologa, związane ze smokami zaklęcia i czary, zagadki, legendy i tajemne pisma oraz historię smokologii i żywoty najsławniejszych smokologów. Musisz jednak pamiętać, iż: "Pracę swą smokolog prowadzi bez rozgłosu, zachowując tajemnice zawodowe i ostrożnie podchodząc do przedmiotu badań. Nie rozmawia się o smokach z ludźmi, którzy nie wierzą w ich istnienie, ani z takimi, którzy szukają taniej sensacji".

Niepowtarzalny charakter nadają księdze nadzwyczaj starannie wykonane niespodzianki, takie jak koperty z sekretnymi liścikami, rozkładana starożytna mapa świata, próbki smoczej skóry, łusek i smoczego pyłu o czarodziejskich właściwościach, informacje i ilustracje ukryte za otwierającymi się doklejonymi elementami, osobisty notatnik smokologa i inne osobliwości. Księgę ogląda się i wczytuje weń bez końca, tym bardziej, że tajemnicze oko smoka na ostatniej okładce zdaje się odbijać cały świat i rzucać smocze uroki.

"Smokologia" jest wierną kopią oryginału opublikowanego w 1896 roku w nakładzie 100 egzemplarzy - jeden z nich znaleziono ostatnio w antykwariacie koło Seven Dials w Londynie. Niestety, wydawca nie zdołał ustalić, czy dr Ernest Drake żył naprawdę, mieszkał w Lesie Świętego Leonarda i rzeczywiście napisał dzieło zatytułowane "Smokologia". Dlatego ze smutkiem należy zaznaczyć, że wydawca nie bierze odpowiedzialności za wiarygodność podanych w niniejszej książce wiadomości i przedstawia je jedynie jako interesujące kuriozum.

INTERIA.PL jest patronem medialnym książki.

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas