Reklama

Reklama

100 klasycznych krzeseł

Akademia architektury.com zaprasza na wystawę Wymiar Designu - 100 klasycznych krzeseł. Wystawa prezentuje 100 krzeseł, które weszły do historii - w miniaturze. Ekspozycja jest częścią światowego tournée z Vitra Design Museum.

Wystawa Wymiar Designu, 100 miniatur klasycznych krzeseł zaprojektowanych w latach 1800 - 1990 pokazuje znaczenie designu i rolę, którą odgrywa w procesie produkcji przemysłowej. Eksponaty dostarczają informacji na temat osiągnięć kulturalnych, społecznych i gospodarczych z ich epoki.

Reklama

Wystawa to 100 przykładów najbardziej zróżnicowanych siedzisk zaprezentowanych na ekspozycji jako miniaturowe rzeźby identyczne z oryginałem, jak dzieła sztuki umieszczone na postumentach pod szklanymi pokrywami na poziomie oczu.

Miniatura przekazuje więcej niż tylko czysto informacyjne wartości. Rozpoczyna proces odkryć. Z jednej strony irytuje, bo nie ma żadnych wartości jako siedzisko i tylko w tym znaczeniu nie jest w stanie dotrzymać obietnicy oryginału. Z drugiej strony nasze oczy są od razu są skierowane na konstrukcyjne połączenia, nity, śruby jako rezultat technicznie perfekcyjnej, precyzyjnej pracy. Krzesło jest wizualnie łatwiej przyswajalne jako miniatura, a jego proporcje stają się bardziej jasne. Powstaje bliższa relacja niż w przypadku mebli, które znajdują się w codziennym użytku.

Obserwator przygląda się miniaturze z technicznym zainteresowaniem, ale także z ciekawością, jaką budzą w nas miniatury od czasu naszego dzieciństwa. Jego oczy poddają się wyzwaniu, są wyostrzone, ale nie oszukane. Skoncentrowany, czysty świat miniatur pomoże zwiedzającemu lepiej zorientować się w różnorodności stylu współczesnego designu.

Akademia architektury.com; ul. Łąkowa 11, Łódź
Otwarcie wystawy 1 grudnia 2005, będzie pokazywana do 5 stycznia
Czynna w dni powszednie w godzinach 9. - 17. Wstęp bezpłatny.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje