Reklama

Reklama

Bez czerwonych majtek ani rusz!

Już niedługo rozpocznie się prawdziwe studniówkowe szaleństwo, a wraz z nim magiczne rytuały, mające pomóc zdać maturę. Czerwona bielizna to amulet, który każdy maturzysta, bez względu na płeć, musi mieć! Dziewczynom szczęście na maturze przyniosą czerwone figi oraz podwiązka w tym samym kolorze, którą należy nosić na lewej nodze, po stronie serca.

Męska bielizna to obowiązek także młodych panów. Ostatnimi czasy bardzo modne stały się męskie czerwone stringi. Pewne jest także to, że każdy maturzysta powinien założyć w ulubiony krawat oraz garnitur, który posłuży mu również podczas egzaminu dojrzałości. Chłopcom największe szczęście na maturze przyniesie bielizna podejrzana u koleżanek.

Reklama

Zainwestuj w wygodne buty

W tym wyjątkowym dniu należy również zadbać o obuwie. Buty, w których idzie się na bal, należy pastować tylko w jednym kierunku. Przesąd mówi, że pod żadnym pozorem nie wolno ściągać butów ze stóp, nawet gdyby bardzo obcierały. Tańczenie na bosaka na balu maturalnym może bowiem przynieść potwornego pecha!

A ty noś noś, noś długie włosy...

Jeśli chcesz zdać egzamin dojrzałości, to unikaj fryzjera - od momentu studniówkowej imprezy, aż do ostatniego dnia egzaminu. Już nasze babcie wierzyły, że to właśnie w czuprynie kryje się siła, inteligencja i życiowa mądrość każdego maturzysty.

Poloneza czas zacząć

Tradycyjnie tańcem rozpoczynającym bal studniówkowy jest polonez. Tańczą go maturzyści z zaproszonymi osobami towarzyszącymi. Pomyślność na maturze nie opuści maturzysty, jeśli podczas studniówkowego tańca umyślnie pomyli jeden krok.

Skoki wokół pomnika

Zaraz po zakończeniu balu maturzyści powinni obskoczyć na jednej nodze postument najsłynniejszego pomnika w swoim mieście, tyle razy, ile punktów chcieliby otrzymać na maturze.

Nauka ponad wszystko

Oczywiście, wszystkie te studniówkowe zabiegi nie przyniosą żadnych rezultatów, jeśli zapomnimy o nauce. Szczęściu należy pomagać, ale trzeba to robić z głową!

Kinga Siedziuk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje