Reklama

Reklama

Bliźnięta - opis znaku:

21 maja Słońce wchodzi w zodiakalny znak Bliźniąt. Przebywa w nim do 21 czerwca. Kto urodził się w tych dniach, tego temperament, charakter i osobowość określane są przez wpływy kosmiczne, które starożytni przedstawili w symbolu Bliźniąt.

Istotę znaku Bliźniąt można opisać w języku alchemików. Rtęć związana z Merkurym - planetą znaku Bliźniąt - jest nieuchwytna i zmienna. Jest przedziwnym metalem, który przenika przez wszystkie struktury i rozbijając się na drobniutkie kuleczki może znaleźć się wszędzie. Rozpryskujące się we wszystkie strony, cząsteczki mogą na powrót zebrać się w jedną całość i znów z łatwością rozproszyć. Podobnie jak Twoja myśl, szybko i z łatwością analizuje szczegóły, dąży do syntezy i do ponownej analizy.

Reklama

Kim jesteś i jak możesz działać skutecznie?

To co tu znajdziesz nie jest gotową formułą na sukces. Ale jest wskazaniem kierunku pracy nad sobą i zachętą do nieustannego pogłębiania wiedzy o sobie i o podstawowych mechanizmach ludzkiego działania. Abyś mógł działać skutecznie, powinieneś przede wszystkim zrozumieć, że struktura człowieka nie jest jednowymiarowa. Osobę ludzką trzeba rozpatrywać w co najmniej pięciu wymiarach. Na ten stan wiedzy o człowieku złożyły się tysiące lat obserwacji i poszukiwań. Koncepcja człowieka pięciowymiarowego wychodzi na przeciw próbom spojrzenia na istotę ludzką jako na integralną całość, w której współgrają wymiary: 1/ uczuciowy, 2/ intelektualny, 3/ fizyczny, 4/ intuicyjny oraz 5/ duchowy.

Wymiar uczuciowy - związany jest z przeżyciami inspirującymi człowieka do działania. Zawiera reakcje "od" i "do" otoczenia. Koresponduje ze znakami ognistymi. Działając tym wymiarze powinieneś nauczyć się głębiej wnikać w stany emocjonalne najbliższych. W skrajnych wypadkach - o ile nie ma innych wpływów planetarnych - może Cię bowiem nawet cechować pewien chłód uczuciowy i brak empatii.

Wymiar intelektualny - To cała wiedza i mądrość zgromadzona przez przeszłe pokolenia i wciąż wypracowywana na nowo. Dzięki temu wymiarowi możemy panować nad materią i swoimi popędami, oraz świadomie kierować swoim losem, poprzez akty wolnego wyboru. Wymiar ten koresponduje ze znakami powietrznymi i jest silnie związany z Twoim znakiem.

Wymiar fizyczny - to nasze zanurzenie w materii. Odbieramy go przy pomocy pięciu zmysłów, a odnosi się on do zdrowia, odżywiania i oddychania. Zawiera całą wiedzę o sposobie życia. Bez harmonii na tym poziomie nie jest możliwa biologiczna egzystencja człowieka. Odpowiadają mu znaki trygonu ziemskiego. Wymiar ten nie jest Twoją bardzo mocną stroną. Np. odznaczać się możesz delikatnym ciałem.

Wymiar intuicyjny - przedłużeniem wymiaru fizycznego jest wymiar intuicyjny, nazywany również biopolem (bioelektroniczny w ujęciu Włodzimierza Sedlaka). Odbierasz silnie biopole swoje i innych ludzi, ale przez Twój intelekt może być ono jakby dla Ciebie zasłonięte. Wymiarem intuicyjnym nie rządzi prawo przyczynowości, ale prawo synchroniczności (równoległości) badane przez wielkiego psychiatrę Carla Gustawa Junga. Wymiar intuicyjny związany jest z medycyną tybetańska i chińską, które posługują się pojęciem energii "chi", krążącej we wszechświecie i ożywiającej ciało i umysł człowieka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje