Reklama

Reklama

Botox - praparat do wygładzania zmarszczek

Botox to pierwszy i jedyny w Polsce preparat botulinowy do wygładzania zmarszczek twarzy, który otrzymał pozwolenie na stosowanie w dermatologii estetycznej.

Botox wyprodukowany przez firmę ma zastosowanie zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku i stopnia nasilenia objawów starzenia się. Nowe wskazanie dotyczy zmarszczek gładzizny czoła.

- To bardzo dobra wiadomość, że preparat Botox otrzymał pozwolenie na stosowanie w dermatologii estetycznej. Terapia botulinowa z zastosowaniem tego preparatu jest jedną z nielicznych kuracji, które w bardzo krótkim czasie zapewniają efekty w pełni satysfakcjonujące pacjenta - powiedziała dr Barbara Walkiewicz-Cyrańska, Prezes Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych w Polsce. - Wykonałam już wiele zabiegów botulinowych, a moi pacjenci byli zawsze bardzo zadowoleni z rezultatów. Przychodząc do mnie pacjenci narzekają na "groźny", marsowy wygląd twarzy, spowodowany zmarszczkami między brwiami. Proponuję im terapię z użyciem preparatu Botox, która w bardzo krótkim czasie daje dobre rezultaty - dodała dr Walkiewicz-Cyrańska.

Reklama

W przeciwieństwie do chirurgicznych zabiegów odmładzających, kuracja botulinowa z użyciem preparatu Botox jest metodą nieinwazyjną, praktycznie bezbolesną i zajmuje niewiele czasu. Polega ona na wstrzyknięciu preparatu przy użyciu jednorazowej strzykawki w kilka miejsc twarzy, przy czym ból związany z wstrzyknięciem jest minimalny i porównywany jest do ukłucia komara. Cały zabieg, w zależności od liczby leczonych miejsc, trwa około 15 minut. Co więcej, kuracja botulinowa nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może powrócić do normalnego trybu życia.

Botox zaczyna działać po 3 - 5 dniach od wstrzyknięcia, a rezultaty utrzymują się przez okres 3 - 5 miesięcy. Oznacza to, że jeżeli z jakiegokolwiek powodu pacjent zdecyduje się przerwać kurację, wygląd twarzy zawsze powróci do stanu sprzed zabiegu. Ponadto, skuteczność terapii wzrasta wraz z liczbą wykonywanych zabiegów. Oznacza to, że po każdym zabiegu twarz pacjenta wygląda coraz młodziej.

Zabiegi z użyciem preparatu Botox mogą być wykonywane jedynie przez specjalnie przeszkolonych lekarzy i są wyjątkowo bezpieczne. Działania niepożądane, o ile występują, są przejściowe i wiążą się zwykle z ustępującym po kilku dniach zsinieniem w miejscu wstrzyknięcia preparatu, które bardzo łatwo ukryć można pod makijażem.

Odmładzające zabiegi botulinowe cieszą się ogromnym powodzeniem na całym świecie, zwłaszcza wśród aktywnych ludzi biznesu, którzy nie tylko chcą zachować młody wygląd na jak najdłużej, ale też nie mogą pozwolić sobie na długotrwały pobyt w szpitalu, np. w związku z poddaniem się operacji plastycznej. Kuracji botulinowej poddało się także wiele gwiazd filmu. Zabiegi z użyciem preparatu Botox są również coraz bardziej popularne w Polsce, a liczba lekarzy wykonujących takie zabiegi oraz pacjentów zainteresowanych kuracją stale rośnie.

Koszt kuracji botulinowej z użyciem preparatu Botox waha się w Polsce pomiędzy 700 a 1000 zł, w zależności od liczby miejsc poddawanych leczeniu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: preparat | zabiegi | Botox

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy