Reklama

Reklama

Co to jest seks?

Rozmawiając z kilkulatkiem o seksie, nie koncentruj się wyłącznie na informacjach technicznych. Powiedz maluchowi, że z aktem poczęcia dziecka wiąże się miłość mamy do taty, czułość oraz wzajemna fascynacja.

W wyjaśnieniu spraw związanych z seksem pomocne są książeczki, które możesz poczytać dziecku. Polecamy: Marcin Brykczyński "Skąd się biorą dzieci?" oraz Babette Cole "Mama zniosła jajko!".

Trzy zasady

Chcesz mieć dobre relacje z dzieckiem i zależy ci na jego zaufaniu? W takim razie postaraj się przestrzegać pewnych zasad:

• Gdy uznasz, że dziecko pyta cię o "te sprawy" w złym momencie (np. jesteście w gościach lub kawiarni), spróbuj odwrócić jego uwagę. A prawdę powiedz mu, gdy powróci do tematu w domu.

Reklama

• Jeśli twój kilkulatek do tej pory nie zapytał cię o sprawy związane z seksem, na siłę nie rozmawiaj o tym. Poczytaj mu książeczkę na ten temat i poczekaj, aż sam rozpocznie rozmowę.

• Nie unikaj odpowiedzi na pytania brzdąca, mówiąc: "Jesteś jeszcze za mały, nie zrozumiesz tego". Maluch pomyśli, że seks jest zakazany i nie wolno o nim rozmawiać. Poza tym, jeśli będziesz zwlekać z odpowiedzią, przestanie cię w końcu o to pytać i dowie się szczegółów od kogoś innego.

Mam dziecko
Dowiedz się więcej na temat: seks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje