Reklama

Reklama

Czerwony działa na facetów

Panie wiedziały o tym od dawna, ale teraz fakt, że "nic tak nie działa jak czerwona sukienka" potwierdziły badania naukowe. Kolor czerwony sprawia, że kobiety wydają się być gorące, a mówiąc bardziej naukowo, stają się atrakcyjniejsze dla mężczyzn.

Naukowcy z Uniwersytetu Rochester w Nowym Jorku przeprowadzili pięć eksperymentów, które pokazały, że czerwony może pomóc kobietom podbijać męskie serca.

Podczas eksperymentu grupie młodych mężczyzn pokazywano zdjęcia niezbyt atrakcyjnych kobiet wydrukowane na tle czerwonym i tych samych kobiet na białym, szarym i zielonym. Panowie postrzegali panie na czerwonym tle jako bardziej atrakcyjnie fizycznie, bardziej seksowne.
Porównano także wrażenia jakie wywołują kobiety ubrane w czerwień i w inne kolory. Okazało się, że mężczyźni są bardziej skłonni umówić się na randkę i wydać więcej pieniędzy, jeżeli kobieta jest ubrana na czerwono.
Naukowcy sprawdzili również czy panie w czerwieni są bardziej atrakcyjne dla innych kobiet, ale okazało się że nie.
Według naukowców "efekt czerwieni" może mieć podłoże biologiczne. Na przykład wśród naczelnych, samice demonstrują więcej czerwonych części ciała kiedy zbliża się owulacja, prawdopodobnie robią to, aby przyciągnąć samce.
Dla autorów Anderw Elliota i Danieli Niesta, wyniki badań potwierdzają to, co "kobiety od dawna przypuszczały i twierdziły: że mężczyźni w dziedzinie seksu zachowują się jak zwierzęta". Naukowcy dodają też, że chociaż mężczyźni sadzą, że odnoszą się do kobiet "z delikatnością i wyrafinowanymi manierami, to okazuje się, że ostatecznie ich upodobania i preferencje są w pewnym stopniu prymitywne".
AFP tłum. IG

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: naukowcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy