Reklama

Reklama

Czułe słówka

Andrzej Talaga podszedł do sprawy poważnie. "Za co kochamy kobiety? Bo bywają piękne, budzą czułość i pożądanie? - pyta sam siebie i szybko znajduje odpowiedź - "Także, ale przede wszystkim za to, że są przybyszami ze świata zamkniętego dla większości z nas. Bywają bardziej egzotyczne niż bezdroża Afryki; te można przemierzyć, w duszę kobiety mężczyzna nie zagłębi się nigdy." Pewnie dlatego, że mu się nie chce. Ale dalej Talaga chwali nas, co niemiara: "To wy potraficie godzinami słuchać naszych tyrad o sprawach, które wcale was nie obchodzą" (A mówi się: babskie gadanie!).

Reklama

"Współczesna cywilizacja Zachodu odziera kobiety z tajemniczości. W wielu krajach prawie jej się to udało, w Polsce jeszcze nie." Bo kto by w Polsce patrzył na kobietę przez prozaiczny pryzmat jej ludzkich potrzeb? "Kochamy was, bo jesteście jak muzy i anioły - pisze Cezary Bielakowski. - "To dzięki wam stajemy się herosami, którzy przenoszą góry, nawet jeśli tylko tak nam się wydaje. Czujemy się jak nieśmiertelni."

Tak, wiem, te wyznania herosów i stwórców świata pisane były w dobrej wierze, żeby nam sprawić przyjemność. To prezent z okazji Dnia Kobiet, a nie wypada krytykować prezentów, więc nie będę komentować tego, co widać gołym okiem. Zwłaszcza że chwila niestosowna. 10 marca podobno był Dzień Mężczyzn, dlatego i ja chcę im zrobić przyjemność. Za co kocham mężczyzn? Nie tylko na przekór. Mam wiele istotnych powodów. Kocham ich za to, że tak wspaniale objaśniają nam świat i wskazują nasze w nim miejsce. Kocham ich za to, że są tacy wytrwali w bronieniu swojej koncepcji, zgodnie z którą połowa ludzkości stworzona została po to, żeby spełniać ich oczekiwania. Za to, że tak odważnie bronią swego stanu posiadania, co tym łatwiejsze, że stoi za nimi Państwo, Kościół i Tradycja. Że tak dzielnie znoszą niesprawiedliwość społeczną, która nie ich dotyka. Za to, że są twardzi jak ze stali. Słowa kobiety się do nich nie przebiją. I kocham mężczyzn za to, że są tacy ładni. I że tak pięknie mówią, choć nie chce się słuchać.

Hanna Samson

Dowiedz się więcej na temat: świat | przyjemność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje