Reklama

Reklama

Czy prawdziwe babcie zdarzają się tylko w bajkach?

Czy dzieci we współczesnym świecie mogą liczyć na to, że w ich rodzinie znajdzie się babcia z prawdziwego zdarzenia? Taka, która oprócz własnych zajęć i przeżywania drugiej młodości, będzie mieć czas dla wnucząt? Bo prawdziwa babcia wspiera je w trudnych chwilach, pomaga i na wszystko znajdzie dobrą radę!

Wielu z nas, młodych rodziców, obserwuje, jeśli nie w swojej rodzinie, to w rodzinie przyjaciół lub dalszych znajomych nowoczesne babcie. Taka babcia potrafi zadbać o własne pragnienia, ma wytyczone cele, rozwija się zawodowo, a przy tym jest wrażliwa i czuła dla swoich wnucząt. A niekiedy nasze babcie, a raczej babcie naszych dzieci, po 60. sprawiają wrażenie, jakby przeżywały drugą młodość.

Reklama

Nowoczesna czy szalona?

Nic by pewnie nie było złego w tym, że nasza babcia chce urozmaicić swoje życie osobiste, gdyby przy tym pamiętała, że nie jest już podlotkiem, który nie mając żadnych zobowiązań może zapomnieć o bożym świecie i - przykładowo - znikać na parę dni z przypadkowo poznanym facetem, bez informowania o tym fakcie rodziny.

I chociaż niewiele się o tym pisze, to przecież dużo mówi się na ten temat. Bo niestety jest coraz więcej babć, które choć często powtarzają, że wnuki są dla nich najważniejsze, to w praktyce nie pokazują już tych tak bardzo silnych uczuć do swoich wnucząt. W takim razie chyba coś jest nie tak z tą mocną więzią rodzinną?

Bo babcia, zajęta swoimi ciągle zmieniającymi się "znajomymi", po prostu nie ma czasu dla swoich wnuków. Znajduje czas na dancingi w każdy wtorek i w każdy czwartek, a przy tym obowiązkowo na sobotnie pląsy w klubie dla starszych pań i panów. Pojawiający się u jej boku mężczyźni są dla nas, jakby tacy sami, zwyczajnie nie nadążamy z zapamiętaniem ich imion.

Babcina pomysłowość

A czasem, babcina pomysłowość sięga zenitu. Ile mówi się na temat zgubnego wpływu sieci, w której grasuje wielu naciągaczy żerujących na kobiecej naiwności. Niestety, nawet wiekowe już babcie dają się naciągnąć. Bo dla babci wystarczy tylko kilka sms-ów z panem poznanym przez internet, informacja o jego zasobach majątkowych, oczywiście zdjęcie, no i kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt rozmów telefonicznych i zachwycona babcia potrafi podjąć decyzję o radykalnej zmianie w swoim życiu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje