Reklama

Reklama

Do kariery przez łóżko

Mieszkańcy Wysp Brytyjskich zdają się mówić jeden przez drugiego - szkoda czasu na cyzelowanie swojego cv czy usprawnianie technik negocjacyjnych. Chcesz dostać pracę, zrób to przez łóżko.

Okazuje się, że jeden na 10 Brytyjczyków (jednak w większym stopniu pań niż panów) korzysta z takiej drogi do kariery. Sondaż przeprowadzony wśród pracowników brytyjskich wykazał, iż nie powstrzymują się oni przed załatwieniem sobie stanowiska dzięki przespaniu się z szefem. Okazało się, że jedna trzecia poddanych badaniu 10 tys. osób z pełną świadomością rozważa taką ewentualność.

Co ciekawe - badanie wykazało także, iż 'łóżkowa' droga do kariery nie jest wcale taka skuteczna. W 2002 r. tylko 12 proc. tych, którzy się przespali z szefem otrzymało upragnioną pracę czy awans.

Reklama

Psychologowie alarmują: kobiety, które podążają taką drogą kariery czynią sobie więcej szkody niż pożytku. Bowiem co z tego, że nawet otrzymają pożądane stanowisko, skoro może to nie zadziałać na kolejnym szczeblu kariery. Wydaje się, że trudno dotrzeć na sam szczyt zawodowej drabiny przechodząc tylko z łóżka do łóżka. Co więcej - otrzymanie promocji w zamian za usługi seksualne źle wpływa na samoocenę pań i ich poczucie własnej wartości.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: łóżko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje