Reklama

Reklama

Do tańca i do różańca

Szukając kandydata na życiowego partnera, zwracasz uwagę przede wszystkim na jego wyznanie czy narodowość? Zgłoś się do branżowego biura matrymonialnego.

Szukam mężczyzny ciepłego, jak ja lubiącego modlitwę - charakteryzuje idealnego partnera 25-letnia Iwona z Krakowa.

Jej dotychczasowe starania nie przyniosły efektu. Przysyłani z "cywilnych" biur matrymonialnych kandydaci nie spełniali kryteriów. - Tam do kwestii wyznania nie przywiązuje się wagi. Liczy się wygląd czy atrakcyjność seksualna - opowiada Iwona, która w końcu zgłosiła się do katolickiej agencji zajmującej się kojarzeniem partnerów.

Branżowe sukcesy

Jak na razie w Polsce działają tylko dwa takie biura. - U nas najważniejszy jest stosunek do wiary i duchowości. Szczegółowo pytamy o to, jak często szukający drugiej połowy chodzi do kościoła, modli się, jaki jest jego autorytet duchowy - mówi Maciej Koper, pomysłodawca jednego z takich biur internetowych.

Reklama

To na podstawie tych informacji użytkownicy serwisu umawiają się później na spotkania. - To nie jest miejsce dla osób szukających łatwej rozrywki, zabawy w "miłość" czy partnera do seksu - zastrzega Koper. Branżowe swatki to w Polsce nowość. Na Zachodzie działają od kilku lat. Z sukcesami: tylko jedno internetowe biuro matrymonialne kojarzące głęboko wierzące pary ze Stanow Zjednoczonych w ciągu siedmiu lat wyswatało ponad 400 małżeństw.

Pierwszy ślub użytkowników działającej od siedmiu miesięcy strony katolickiego biura matrymonialnego zaplanowano na kwiecień.

Na działalność branżowych swatek godzą się nawet konserwatywne społeczeństwa muzułmańskie. Właśnie minęły dwa lata od czasu wydania zgody na ich działalność w Egipcie. Agencje matrymonialne kojarzące pary muzułmańskie cieszą się tam sporym powodzeniem. Nowością jest też warszawskie biuro pomagające wychodzić z samotności homoseksualistom czy Polakom chcącym ożenić się z Rosjankami (nie odwrotnie).

Morze chętnych

Z obserwacji właścicieli wszelkiego rodzaju biur matrymonialnych wynika, że popyt na ich usługi będzie się zwiększał. Powód? W Polsce rośnie liczba osób samotnych. Według Głównego Urzędu Statystycznego w całym kraju żyje około 3,3 mln kawalerów i 2,8 mln panien mających 20 lub więcej lat.

Adam Czubala z biura matrymonialnego "Razem" w Sopocie dodaje: - W społeczeństwie pokutuje pogląd, że nasza działalność jest tylko dla nieudaczników. A to właśnie biura matrymonialne są w stanie najszybciej znaleźć potrzebującym odpowiedniego partnera - zachwala Czubala.

Maciej Cnota

Partner i procenty

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez CBOS, przy wyborze życiowego partnera dla statystycznego Polaka najważniejsza jest osobowość kandydata. Zwróciło na nią uwagę 77 proc. ankietowanych. Drugim pod względem ważności kryterium jest światopogląd. Tylko 11-19 proc. badanych za ważne uznało wygląd i urodę przyszłego kandydata na małżonka, wspólne zainteresowania, czy jego potencjał finansowy i wykształcenie.

Dzień Dobry

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje