Reklama

Reklama

Dożywotnia gwarancja

Często małżeństwa przeżywające kryzys przyznają, że gdy poszukują porady u specjalisty od małżeńskich problemów, na ich rozwiązanie jest już za późno.

Może dostają niewłaściwe wytyczne, może zamiast otrzymania praktycznych narzędzi do rozwiązania problemów zachęca się je do dokładnego analizowania wszystkich wypowiedzianych do partnera słów. Nierzadko w gniewie...

Reklama

Jak uchronić swój związek przed rozpadem?

Nie słowem, lecz czynem

Zapytaj siebie: co robię, by nasz związek trwał? Jeśli odpowiedź brzmi: wszystko, wasz związek może być w poważnych tarapatach, gdyż specyfiką kobiet jest mówienie, a mężczyzn - działanie. Poradnie małżeńskie kładące nacisk na naukę i szlifowanie słownych zdolności komunikacyjnych, mogą zatem odnosić tylko połowiczny sukces.

Robić to, co działa

By przerwać błędne koło należy odkryć, które rzeczy czynisz właściwie, które naprawdę zdają egzamin i... czynić je częściej. Ot, cała filozofia. Zastanów się, o jakiej porze najlepiej funkcjonujecie, w jaki sposób mówicie do siebie, z których drobnych szczegółów mogą powstać duże problemy. Spróbujcie się zbliżyć do siebie, świadomie spędzać ze sobą więcej czasu. Dzięki nocnej randce, wspólnemu hobby czy fizycznemu kontaktowi budujecie przyjaźń i związek.

Nie robić rzeczy, które burzą

Czy nie za często łapiesz się na myśli, że twój partner jest uparty? Nie tylko w nim tkwi problem, po prostu zawodzi twoja taktyka. W kryzysowej sytuacji zatrzymaj się na chwilę i zapytaj: co chcę osiągnąć przez to zachowanie? Czy to, co zamierzam powiedzieć lub zrobić zbliży nas do siebie czy raczej oddali? Jeśli oddali, nie rób tego!

Pamiętaj, dlaczego go poślubiłaś

W chwilach próby waszego związku twoje uczucia blokują wspomnienia dobrych starych czasów. Gdy jesteście na siebie źli, zwykle koncentrujecie się na negatywnych aspektach związku. Trudno wtedy ochłonąć i przypomnieć sobie, że się kocha tę drugą osobę i dlaczego się za nią wyszło. Odwrócenie myślenia pozwoli na skumulowanie pozytywnej energii we właściwym kierunku.

Decyzja, by kochać

Nawet najsilniejsze małżeństwa przechodzą czasy próby. Pamiętaj o tym za każdym razem, gdy chcesz powiedzieć: kocham go, lecz nie jestem w nim zakochana. Ludzie bardzo często mówią o odkochiwaniu się. Być zakochanym to codzienne podejmowanie decyzji postępowania w taki sposób i mówienia takich rzeczy, które zbliżą partnerów do siebie.

Skoro można się odkochać, to można się też ponownie zakochać. Trzeba spróbować...

Dowiedz się więcej na temat: rzeczy | małżeństwa | gwarancja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje