Reklama

Reklama

Dzienniczek ucznia w Internecie

Dwaj absolwenci jednej ze szkół podstawowych w Rudzie Śląskiej - obecnie już studenci - wymyślili internetowy dzienniczek ucznia. Pomysł wykorzystała tamtejsza nauczycielka matematyki.

Programem zainteresowane są także inne szkoły.

Reklama

Dzienniczek ucznia umieszczony jest na specjalnej stronie internetowej, w jednej z zakładek. Trzeba oczywiście podać najpierw login i hasło. Dopiero po ich wprowadzeniu można sprawdzić oceny.

Hasła udostępniające znają tylko rodzice, nauczycieli i oczywiście uczeń. Wpisywać oceny może jedynie pedagog. Może też na stronie umieszczać krótkie uwagi, na które z kolei odpowiadać mogą rodzice.

Oceny są wpisywane na bieżąco. Ale bywa tak, że stopnie pojawiaj się w Internecie, zanim pozna je uczeń. - Gdy poprawiam sprawdziany. Uczniom oddaję następnego dnia, a oceny wpisuję od razu - wyjaśnia Mirosława Fridrych, prowadząca program nauczycielka.

W programie uczestniczą rodzice kilkunastu uczniów. Ale - jak podkreśla Mirosława Fridrych - to nie jedyny sposób kontaktowania się nauczyciela z rodzicami, nic bowiem nie zastąpi kontaktów bezpośrednich. Tak więc wywiadówki są niezagrożone.

Dowiedz się więcej na temat: nauczyciele | rodzice

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje