Reklama

Reklama

Etat to za mało

Wtedy firma Rock & Republic zaproponowała jej zaprojektowanie dżinsów. Piosenkarka zabrała się do pracy i znów odniosła sukces. Przeprowadzka do Los Angeles, gdzie jej mąż David Beckham został gwiazdą klubu piłkarskiego LA Galaxy, zdopingowała Victorię do zrobienia kolejnego kroku. Założyła firmę DVB (skrót od David Victoria Beckham) i zaczęła projektować sukienki, męskie stroje, torebki, a nawet perfumy. W 2007 roku zdobyła w Ameryce prestiżowy tytuł "Przedsiębiorcy roku", a klientki mogą kupić jej kolekcje na stronie internetowej www.dvbstyle.com.

Reklama

Emma

Pogrążona w rozpaczy aktorka zagłębiła się w świat, który zawsze był dla niej odskocznią i bezpieczną przystanią - w XIX-wieczną angielską literaturę. Po raz pierwszy od czasów studiów sięgnęła po powieści Jane Austen, a potem sama chwyciła za pióro i zaczęła rozpisywać "Rozważną i romantyczną" na poszczególne sceny i dialogi. Po kilku miesiącach scenariusz był już gotowy, a obiecał go zekranizować Ang Lee. Film przyniósł Emmie drugiego Oscara. Emma Thompson jest jedyną osobą w historii nagród Akademii Filmowej, która dostała to najwyższe wyróżnienie zarówno jako aktorka, jak i autorka scenariusza. Szybko posypały się kolejne propozycje, a aktorka jest obecnie uznawana za jedną z najlepszych scenarzystek w Anglii.

Nie przeszkadza jej to w kontynuowaniu świetnej kariery filmowej. Jednak gdy Emma mówi o swojej pracy, ma na myśli pisanie: "Do pracy potrzebuję spokoju. Odprowadzam 9-letnią Gaię do szkoły, zamykam się w pracowni i piszę. Zawsze ręcznie, staromodnym piórem. Inaczej nie umiem" - mówi. Na biurku w pracowni stoi złota statuetka za scenariusz do "Rozważnej i romantycznej". Nagroda za główną rolę w "Powrocie do Howards End" musi zadowolić się miejscem w łazience.

Eva

Udało się! Za dwa miliony dolarów zarobione dzięki sprzedaży praw do zdjęć ze ślubu we francuskim zamku Vaux-le-Vicomte Eva spełniła swoje marzenie i otworzyła własną restaurację w Beverly Hills. Beso (hiszp. całus) w ciągu kilku miesięcy stał się najsłynniejszym lokalem w Los Angeles, również dzięki zatrudnieniu cieszącego się zasłużoną sławą szefa kuchni Todda Englisha. To tu wypada wpaść na kolację, świętując podpisanie milionowego kontraktu, a agenci umawiają się z gwiazdami na drinka i przekazują klientom scenariusze. Interes rozkręcił się na tyle, że Eva otwiera właśnie Beso II w Las Vegas. Obok restauracji ma wyrosnąć kasyno, a w przyszłości hotel.

Dowiedz się więcej na temat: beckham | aktorka | Los Angeles | film | spice | scenariusz | kariera | etat | Emma | victoria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje