Reklama

Reklama

Gorsza od teściowej

Czy może być coś gorszego niż okropna teściowa? Tak, straszna... szwagierka!

Gdy poznajesz swojego mężczyznę, a potem jego rodzinę, najbardziej obawiasz się tego, jak ułożą się twoje stosunki z ewentualną przyszłą teściową.

Reklama

Czy okaże się heterą z kawałów, zazdrosną o syna, krytykującą przy każdej okazji najmniejsze twoje potknięcie i nie licząca się z twoim zdaniem? Bywa, że życie i w tym przypadku cię zaskakuje - teściowa jest jak anioł - miła, wyrozumiała, po kobiecemu solidarna. Ale za to szwagierka...Ta to potrafi cię wyprowadzić z równowagi!

Już od samego początku daje ci do zrozumienia, że nie przypadłaś jej do gustu. Że twój mąż, a jej brat, mógł trafić lepiej. Uwielbia wytykać ci błędy, zwłaszcza w jego towarzystwie. Nie podoba się jej ani twój styl ubierania, ani twoja fryzura, ani twoje zainteresowania. Jeśli tylko jeszcze nie jesteście po ślubie, robi wszystko, żeby wybić cię bratu z głowy.

Oczywiście wiesz, że jest o niego zazdrosna. Ale chyba nie tylko o niego... Zazdrości też tobie, tak po babsku, że znalazłaś sobie fajnego faceta, bo przecież jej brat jest w porządku. Jeśli przy tym jest sama - dawniej powiedzielibyśmy, że jest starą panną - próbuje na tobie wyładować swój żal i niespełnione nadzieje. Bo dlaczego tobie się udało, a jej nie? W czym jesteś od niej lepsza, że to ty, a nie ona trafiła na odpowiedniego mężczyznę? A może właśnie wcale na niego nie zasługujesz - ona postara ci się to udowodnić.

Zazdrość matki o syna i wynikające z niej konsekwencje jesteś jeszcze w stanie jakoś zrozumieć. Ale jak zrozumieć i żyć w zgodzie ze szwagierką, która wolałaby kogoś innego na twoim miejscu? Bez szczerej rozmowy w trójkę chyba się nie obejdzie - brat musi jasno powiedzieć siostrze, najlepiej w twojej obecności, ile dla niego znaczysz. Choćby ryzykował przez to ochłodzenie siostrzanych uczuć. Ona sama może też zmieni do ciebie stosunek, gdy zobaczy, jaki masz wpływ na jej brata.

Dowiedz się więcej na temat: szwagierka | brat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje