Reklama

Reklama

High life

Przedstawiamy propozycje dla smakoszy, którzy są gotowi sięgnąć naprawdę głęboko do kieszeni, by na ich talerzu wylądowała potrawa niepowtarzalna.

Pizza nie dla ubogich

Reklama

O pizzy można powiedzieć wiele, ale że jest potrawą ekskluzywną? Raczej nie. Do tej pory pizza faktycznie pasowała bardziej do konkursu szybkiego jedzenia niż na salony, ale niedawno powstała Pizza Royale 007 - danie, które w pełni zasługuje na miano wykwintnego. A to za sprawą jej wyjątkowych składników, dzięki którym cena pizzy osiągnęła niebotyczną wysokość. Tak niebotyczną, że wypiek okazał się najdroższą pizzą na świecie. Rozmiarem pizza nie odbiega od przeciętnej, za to wśród jej składników znajdziemy homara marynowanego w koniaku, kawior w szampanie, wędzonego szkockiego łososia, plastry dziczyzny i wiele innych równie unikalnych. Ale ukoronowanie pizzy to jadalne płatki z dwudziestoczterokaratowego złota. Twórca tego cuda, włoski prawnik i koneser potraw Maurizio Morelli, sprzedał pizzę na internetowej aukcji za 4200 dolarów(11,5 tys. zł).

Na wynos przez Atlantyk

Zazwyczaj ceny w barach serwujących dania na wynos nie są wysokie. Chyba że zamawiamy danie z dowozem przez... Atlantyk. To właśnie uczynił potentat hip-hopowy Kanye West. Kiedy przebywał w Nowym Jorku, nie zadowolił się menu jednej z tysięcy restauracji etnicznych Manhattanu. On zamówił danie na wynos z lokalu w Walii - British Raj z kuchnią indyjską. Zamówienie zostało zrealizowane. I to w jaki sposób! O właściwe przyrządzenie posiłku zadbał sam szef restauracji, który następnie wraz z daniem wsiadł do samolotu, by przez całą drogę z Wielkiej Brytanii do Nowego Jorku nadzorować utrzymanie właściwej temperatury zamówienia. Klient zapłacił 3900 dolarów (ponad 10 tys. zł). Posiłek obejmował rybę z warzywami i chlebki chapatti. Zjedzony na miejscu kosztowałby 40 dolarów.

Gdzie zjeść drogo?

Dla wszystkich, którzy chcą wydać dużo na wykwintny posiłek, przedstawiamy listę najdroższych restauracji świata. Ale uwaga - cena obiadu w tych lokalach może przekroczyć miesięczną pensję. Oto najdroższe restauracje według "Forbes'a": Najdroższą z najdroższych okazała się Aragawa w Tokio - na obiad dla jednej osoby wydamy tu średnio 1022 zł. Na drugim miejscu znalazła się paryska Alain Ducasse au Plaza Athénée, gdzie jedna osoba zje za 642 zł. W kolejnej w rankingu, Gordon Ramsay w Londynie, zostawimy 508 zł, a w Acquarello w Monachium już "tylko" 347 zł. Bardzo głodnym, którzy zjedliby dużo, tych lokali nie polecamy.

Dowiedz się więcej na temat: piwo | pizzy | pizza

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje