Reklama

Reklama

Horoskop kariery na 2009

Przeczytaj swój horoskop kariery - zobacz, jak ułoży się twoje życie zawodowe w nadchodzącym roku.

Baran 21 marca - 19 kwietnia

Reklama

Kariera

Gdyby porównać pracę do gry w piłkę, najczęściej widywano by cię w natarciu, w środku akcji, celującą ze środka boiska wprost do bramki. Zarabianie pieniędzy przychodzi ci bez większych trudności, lecz choć znasz ich wartość, wyznajesz zasadę: łatwo przyszło, łatwo poszło. Banknoty upychane w skarpecie nie podniecają twojej wyobraźni. Z wiekiem stajesz się jednak coraz bardziej oszczędna. Twój słabszy punkt to niecierpliwość - zbyt długo ciągnący się projekt zaczyna cię po prostu nudzić, nawet jeśli długotrwała strategia przyniosłaby niezłe zyski.

Praca

Jeśli czujesz, że zaczynasz powoli popadać w rutynę, to sygnał, że warto pomyśleć o drobnych zmianach. Nie planuj w tym roku wielkiej rewolucji, ale rozwijaj zainteresowania i talenty, które pozwolą ci działać z większym rozmachem. Warto uczyć się od innych, wyjechać na interesujący staż, postarać się o stypendium, szlifować znajomość języków obcych. Dla poszukujących pracy szansa na stworzenie spółki z kimś, kto ma podobne cele.

Byk 20 kwietnia - 20 maja

Kariera

Pośród Byków nie spotyka się błędnych rycerzy. Znasz dobrze wartość pieniądza. Wygodne życie kosztuje, ty zaś nie widzisz powodu by twoje życie płynąć miało bez uciech. Szybko przyzwyczajasz się do luksusu, dlatego zawodowe decyzje opierasz na kalkulacji czy czas i wysiłek jaki wkładasz w pracę proporcjonalny jest do zysku. Lubisz jasne sytuacje i poczucie bezpieczeństwa, często więc wolisz być własnym szefem. Choć lubisz robić konkretny użytek z zarobionych pieniędzy, nie śpisz spokojnie bez okrągłej sumki odłożonej na czarną godzinę. Najchętniej lokujesz je w banku lub nieruchomościach.

Praca

Kontynuuj już rozpoczęte projekty, a jeśli przymierzasz się do czegoś całkiem nowego, bardzo starannie opracuj plany od strony formalno-prawnej. Sprawdź obowiązujące przepisy, by nie stanęły ci na drodze. Ostrożnie też poczynaj sobie z kredytami, przewiduj ewentualne zmiany, które mogą nadszarpnąć twoją kieszeń. Wydatki w tym roku powinnaś mieć pod kontrolą, bo finansowe kaprysy i ekstrawagancje nie są tym razem wskazane.

Bliźnięta 21 maja - 20 czerwca

Kariera

Siłą napędową dla twojej aktywności zawodowej jest ruchliwość, ciekawość świata i ludzi. Liczne kontakty międzyludzkie, służbowe podróże, dzwoniące raz po raz telefony i faksy - to twój żywioł. Pomaga ci wrodzona podzielność uwagi. Monotonna praca w odosobnieniu dla ciebie zazwyczaj jest koszmarem. Twoja słabsza strona to skłonność do rozpraszania i się i roztargnienia. W sprawach materialnych okazujesz się osobą przedsiębiorczą i zapobiegliwą choć, zdawałoby się, że pieniądze zarabiasz mimochodem i nie przykładasz do nich większej wagi. Mimo to nieźle radzisz sobie z rachunkami i miewasz okrągłą sumkę, odłożoną "na wszelki wypadek".

Praca

Jeśli w minionym roku sporo czerwonych świateł zapalało się na kolejnych skrzyżowaniach, teraz posuwać się będziesz do przodu bardziej płynnie. Być może trzeba jeszcze będzie wykazać się i sporą cierpliwością, i pracowitością, ale pojawią się także szanse do wykorzystania. Twoja sytuacja będzie się poprawiać z dania na dzień. Warto w tym roku szczególnie pomyśleć o uzupełnieniu kwalifikacji i uczyć się czegoś nowego. Wykorzystuj też nowoczesne technologie, internet itp.

Rak 21 czerwca - 22 lipca

Kariera

Wyglądasz na kruchą, ale kryjesz w sobie pokłady silnej woli. Pracujesz, by sukcesami podnieść swoją dość chwiejną samoocenę. Powinnaś jednak zwracać uwagę na atmosferę panującą w zespole, ponieważ praca w stresie nie mobilizuje cię, lecz zniechęca. Nadmiar adrenaliny jest dla ciebie szkodliwy. Sprawy materialne ściśle wiążą się u ciebie z poczuciem bezpieczeństwa. Stan konta ma niebagatelne znaczenie dla twego samopoczucia, a stosunek do pieniędzy daleki jest od beztroski. Masz nosa do interesów, czasem jednak nadmiar ostrożności sprawia, że okazja przechodzi ci koło nosa. Silnie rozwinięty instynkt rodzinny, szczególnie kiedy stajesz się matką, sprawia, że przejawiasz skłonność do chomikowania i lokowania oszczędności.

Praca

W porównaniu z rokiem minionym może ci się wydawać, że czas płynie wolniej. Istotnie nieco mniej będzie zawodowych szans i tempo kariery stanie się nieco spokojniejsze. Nie masz jednak powodu do zmartwień. Na straży tego co już udało ci się osiągnąć stoi Saturn. Porzuć więc na razie marzenia o spektakularnych sukcesach. Doceń to co masz. Los i tak jest dla ciebie łaskawy. Postaraj się również nie przegapić drobnych, ale pomyślnych wydarzeń, które warto będzie wykorzystać dla zawodowego rozwoju.

Lew 23 lipca - 22 sierpnia

Kariera

Doceniasz przyjemność posiadania pieniędzy, ale nie zdobywasz ich za wszelką cenę. Podstawą twoich finansowych sukcesów jest starannie opracowany plan i odrobina determinacji. No i ,rzecz jasna, nie jest ci obojętne, jaką profesję wykonujesz. Dochodom towarzyszyć powinien prestiż. Lubisz luksus, ale nie jesteś przesadnie rozrzutna. Nie kupujesz wszystkiego co wpadnie ci w ręce a jedynie to co uważasz za dostatecznie eleganckie by stało się twoją własnością. Konsekwentnie dążysz do sukcesu, jednak gardzisz zagraniami poniżej pasa. Lubisz zwyciężać w dobrym stylu, grając fair. Twoją słabością jest skłonność do gwiazdorstwa, która denerwuje tych, którzy nie mają zdolności do autoreklamy.

Praca

Możesz w tym roku otworzyć firmę, ubiegać się o kierownicze stanowisko - konsekwencja i rozmach w działaniu pomogą ci osiągnąć prawdziwy sukces. Jeśli pojawi się okazja do dalekiej podróży - warto będzie zwiedzić kawałek świata i czegoś się przy tym nauczyć. To dobry rok dla Lwów, które postanowią spróbować swoich sił gdzieś za granicą. Nie żałuj pieniędzy na konieczne inwestycje, tym bardziej, że dobrze wydane, jeszcze się pomnożą.

Panna 23 sierpnia - 22 września

Kariera

Jesteś oszczędna, ale miewasz swoje słabostki. Zdarza ci się żyć skromnie, by za moment spłukać się co do grosza. W finansowych sprawach cechuje cię jednak skrupulatność. Regulujesz swoje zobowiązania i tego samego wymagasz od innych. Zatrudniając się, lubisz wiedzieć na czym stoisz. Sukcesy osiągasz systematycznością, cierpliwością, sumiennym podejściem do obowiązków. Pragmatyczne podejście do życia sprawia, że rzadko kiedy wyrywasz się z niedopracowanym pomysłem. Jak piasek, który stopniowo zamienia się w skałę, powoli, ale konsekwentnie tworzysz strukturę, służącą stabilizacji. To są zalety. Do wad należy zbytnia drobiazgowość. Zdarza ci się analizować jakiś problem w nieskończoność a z pola widzenia umyka główny cel.

Praca

Jeśli masz otwartą głowę, Jowisz będzie cię mocno wspierać. Zdobywaj nowe obszary wpływów, podróżuj w interesach, kontaktuj się z osobami, od których możesz się czegoś nauczyć. Możesz zdać ważne egzaminy, zdobyć uprawnienia i umiejętności. Połóż nacisk na komputeryzację i nowoczesność. Warto zainteresować się możliwościami jaki daje Internet, a jeśli prowadzisz własną firmę zadbać o wizerunek, interesującą stronę w sieci i skuteczną reklamę.

Waga 23 września - 22 listopada

Kariera

Nie oszukujmy się, że jesteś tytanem pracy. Nie lubisz się przepracowywać, co nie oznacza, że zbijasz bąki. Po prostu nie należysz do osób, którym "bilans firmy" śni się po nocach. Kariera jest dla ciebie raczej drogą do celu niż celem w samym sobie. Celem tym zaś jest przyjemne, bezproblemowe życie z wystarczającą sumką na koncie. Sprawy finansowe traktujesz więc serio, ale trudno byłoby nazwać cię materialistką. Mówiąc przewrotnie, pieniądze są ci potrzebne po to, byś nie musiała w kółko myśleć o pieniądzach. Potrafisz rozstać się z nimi bez żalu, po to by wspomóc przyjaciela w potrzebie. Jednakże, gdy ktoś cię oszuka, z rozmysłem nie zwróci długu - zostanie mu to zapamiętane.

Praca

To dobry czas do załatwiania spraw urzędowo-prawnych, edukacji i zdobycia większej niezależności. Zwrócisz na siebie uwagę otoczenia. Warto więc nawiązywać nowe kontakty z osobami w branży. Twoje działania staną się popularne a wyroby - modne. Niewykluczone są wyjazdy zagraniczne, być może opanujesz obsługę komputera, podszlifujesz obcy język, częściej korzystać będziesz z nowoczesnych urządzeń. W finansach okażesz się przedsiębiorcza, więc stan konta przyjemnie systematycznie będzie się powiększał. Czas także sprzyja grom losowym!

Skorpion 23 października - 21 listopada

Kariera

Nie wystarczy ci własna rubryczka z nazwiskiem na liście obecności. Zajęcie, któremu poświęcasz swój czas musi cię wciągać, angażować, interesować. Kiedy jesteś w swoim żywiole włącza ci się siódmy zmysł, często zdarza ci się kierować się emocjami i przeczuciami. Miewasz "nosa" do interesów. Choć pociągają cię wyzwania doceniasz także przyjemność posiadania. Nie widzisz powodu by satysfakcja i gotówka nie miały iść w parze. W finansach podnieca cię ryzyko, lecz choć masz duszę hazardzistki, zwykle namiętność tę trzymasz pod kontrolą. Chętnie bierzesz udział w loteriach, bo znasz zasadę, że wygrać może tylko ten, kto kupi los. Masz także szeroki gest. Gdy cię na to stać, nie poskąpisz wsparcia domom dziecka, szpitalom lub schroniskom dla zwierząt.

Praca

W tym roku Jowisz znalazł się do twojego znaku w kwadraturze a to oznacza, że nie wszystko złoto co się świeci. Wybory i decyzje nie będą aż tak oczywiste. Uważaj też na wszelkiego rodzaju komplikacje prawne. Miej wszystkie dokumenty w porządku, szczególnie jeśli prowadzisz firmę. A jeśli jesteś osobą, który znalazła lub zmieniła pracę, nie staraj się za wszelką cenę olśnić wszystkich na samym wstępie. Dużo lepszą strategią okaże się spokojne poznawanie panujących tam zasad. To nie moment na występy solowe, najpierw naucz się działać w zespole.

Strzelec 22 listopada - 20 grudnia

Kariera

Lubisz być sobie sterem, okrętem, żeglarzem co najmniej potrzebujesz podobnej swobody w wyrażaniu swoich poglądów, bowiem praca, aby dawała ci zadowolenie, musi mieć sens. Choć wydajesz się czasem idealistką twój stosunek do pieniędzy jest zaskakująco konkretny. Starasz się aby twoje zyski były proporcjonalne do zaangażowania i potrafisz stawiać finansowe warunki, wiedząc ile jesteś warta. Nie jesteś skąpa ale potrafisz być oszczędna, kupujesz rzeczy solidne, które długo będą ci służyć. Kiedy trzeba ograniczasz swoje przyjemności, żyjąc skromnie, składając grosz do grosza na jakiś ważny cel. Miewasz też zazwyczaj żelazną sumę w banku, którą zdecydujesz się podjąć, tylko w wypadku gdyby nastąpił koniec świata.

Praca

Sprawy związane z nauką i poszerzaniem zawodowych umiejętności są teraz faworyzowane przez Jowisza. Lepsze wykształcenie to najszybsza droga do awansu i większych pieniędzy. W zależności od indywidualnej sytuacji szlifuj język obcy lub zrób prawo jazdy aby stać się osobą bardziej mobilną i niezależną. Niektóre z was otrzymają możliwość interesującej i dobrze płatnej pracy poza granicami kraju. To także dobry rok na usamodzielnienie się. Spróbuj założyć własną działalność, zaryzykować start w biznesie. Nie przerażaj się sprawami urzędowymi, bo załatwisz je szybko i bez komplikacji.

Koziorożec 21 grudnia - 20 stycznia

Kariera

Pracę traktujesz bardzo serio oczekujesz więc zaufania i nie lubisz gdy ktoś patrzy ci na ręce, tym bardziej, że, w sprzyjających warunkach, jesteś w stanie dać z siebie dużo więcej niż się od ciebie oczekuje. Wyznajesz zasadę, że warunkiem utrzymania pracy jest być trochę więcej wartym niż ci za to płacą, więc denerwują cię ludzie, którzy niewiele sobą prezentują ale wywołują wokół siebie dużo szumu. Ty miewasz problemy z otwartą autoreklamą. Umiesz zarabiać pieniądze, ale twój stosunek do nich bywa nieprzewidywalny. Potrafisz zaskoczyć zarówno niezwykłą hojnością jak i skąpstwem. Najlepiej czujesz się mając stałe i pewne źródło dochodu, a dodatkowe zarobki traktujesz jako ekstra-premię. Bierzesz zlecenia, dorabiasz za granicą lub w jakiś niekonwencjonalny sposób.

Praca

Postawmy sprawę jasno. Nie nastawiaj się, że podbijesz świat, ale realnie nakreślone plany wypalą. Wygląda zresztą na to, że będziesz teraz skupiona przede wszystkim na podniesieniu materialnego statusu, a ambicje odegrają mniejszą rolę. I słusznie. Życzliwy Jowisz przeniósł się właśnie do finansowego sektora twojego horoskopu zapowiadając największe powodzenie w tej sferze. Zresztą dodatkowe pieniądze będą jak znalazł, szykuje się bowiem sporo wydatków. Choć najbliższy czas przyniesie zmian, na które liczysz, warto jednak wykazywać aktywność.

Wodnik 21 stycznia - 18 luty

Kariera

Sukcesy osiągasz, zbytnio o to nie zabiegając. Pracujesz z energią gdy czujesz, że masz szansę zrealizować jakieś interesujące przedsięwzięcie. To zaangażowanie przekłada się na osiągnięcia! Cenisz nowoczesność, lubisz ułatwiać sobie życie, korzystając ze zdobyczy techniki. Prezentujesz dużą pomysłowość, oryginalność, niezależność myślenia. Z czym miewasz problemy? Ze skłonnością do realizowania swoich idei fixe, nazwijmy je nieco? utopijnych. W finansach bywasz roztargniona niczym dziecko we mgle. Nigdy nie wiesz ile masz ich w portmonetce a ile na koncie. Radość sprawia ci obdarowywanie ludzi. Potrafisz zrobić prezent całkiem obcej osobie. Mimo braku życiowego praktycyzmu, na ogół nie klepiesz biedy. Masz niezłą intuicję i to, co nazywa się nosem do interesów.

Praca

Te z was, które czuły, że kręcą się w kółko i te, które nie narzekały na brak powodzenia dostaną możliwość dalszego rozwoju zawodowej kariery. Być może wiązać się to będzie z zagranicznym wyjazdem, ale niekoniecznie. Także w dotychczasowym miejscu pracy otworzą się przed tobą jakieś zamknięte dotąd drzwi. Dla bezrobotnych najlepszy czas aby wreszcie otrzymać upragniony etat. Niektóre z was odważą się na większą samodzielność i zrezygnują z podpisywania listy obecności aby wystartować we własnym biznesie i na to także masz dobry moment. Acha! Od czasu do czasu warto zagrać w totolotka. W wygranych losowych także plasować się będziecie na początku listy szczęśliwców.

Ryby 19 luty - 20 marca

Kariera

Masz super intuicję dlatego twoja kariera wydaje się czasem splotem przedziwnych wypadków i zbiegów okoliczności. Pewnie takie jest twoje przeznaczenie. Sztywne ramy ograniczają twoją inwencję więc najlepsze efekty w twoim przypadku przynosi spory margines swobody. Karierę pojmujesz jako osobisty sukces związany z materialną satysfakcją, choć czasem zdarza ci się zarabiać mniej niż jesteś warta. W sprawach materialnych lubisz ryzyko, zdarza ci się nawet postawić na jedną kartę. Na szczęście miewasz tak zwany fart. Niestety, nie potrafisz oszczędzać, a skłonność do przesadnych wydatków czynionych pod wpływem impulsu, sprawia, że przeżywasz nieustanne wzloty i upadki. Szwankuje u ciebie także punktualność i organizacja czasu. Zdarza się, że coś gubisz.

Praca

Nie licz na to, że zrobisz milowy krok w swej zawodowej karierze. Plany na przyszłość musisz kreślić z szerokim marginesem bezpieczeństwa. To zakończenie pewnego etapu. Nawet jeśli pojawią się całkiem nowe możliwości, będziesz musiała najpierw zakończyć to co rozpoczęłaś, wywiązać się ze zobowiązań, nawet jeśli niektóre z nich będą de męczyć i ograniczać. To nie jest okres sprzyjający większym inwestycjom, pieniądze będą napływać tylko dzięki twojemu wysiłkowi i ciężkiej, długotrwałej pracy, ale ...być może, właśnie dzięki tym atutom zaczniesz pracować w dużej, liczącej się firmie, ponieważ w końcu roku ktoś cię doceni.

Horoskop przygotowała Joanna Godecka. Skontaktuj się z wróżką!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje