Reklama

Reklama

Jak ubierają się politycy

Politycy oceniani są nie tylko po tym, co mówią i jak postępują, ale też...w jaki sposób się ubierają. Nie od dziś przecież wiadomo, że zadbanym wyglądem i elegancją można sobie zjednać względy innych ludzi. Tymczasem wielu naszych polityków wciąż broni się przed usługami stylistów i prezentuje własny, nie zawsze szczęśliwie dobrany styl. Są jednak już tacy, którzy zgodnie z zaleceniami znanych wizażystów, są gotowi zmienić swój wygląd całkowicie.

Politycy oceniani są nie tylko po tym, co mówią i jak postępują, ale też...w jaki sposób się ubierają. Nie od dziś przecież wiadomo, że zadbanym wyglądem i elegancją można sobie zjednać względy innych ludzi. Tymczasem wielu naszych polityków wciąż broni się przed usługami stylistów i prezentuje własny, nie zawsze szczęśliwie dobrany styl. Są jednak już tacy, którzy zgodnie z zaleceniami znanych wizażystów, są gotowi zmienić swój wygląd całkowicie.

Niegdyś Hannie Suchockiej wytykano chusty przewieszone przez jedno ramię. Apaszki a la Suchocka znalazły jednak wiele zwolenniczek. Niedawno minister sprawiedliwości trafiła do rankingu "Elle" jako jedna z 10 nie najlepiej ubranych kobiet. Tym razem podpadła znawcom mody za sztywne, błyszczące tkaniny, z szeroko rozrzuconym wzorem oraz rajstopy z połyskiem, które skutecznie pogrubiają. Na podobnej odzieżowej pomyłce (poszerzający garnitur) przyłapano i uwzględniono w rankingu 10 nie najlepiej ubranych mężczyzn Jarosława Kalinowskiego (przewodniczący PSL). Marynarki i krawaty Bronisława Cieślaka (SLD) uznano za wspomnienie czasów porucznika Borewicza. Do kategorii specjalnej "Błędy i wypaczenia" trafili m.in. Longin Komołowski (za fryzurę i wąsy) oraz Andrzej Olechowski (za mokasyny z frędzlami noszonymi do eleganckich garniturów). Coraz więcej polityków zdaje się jednak przestrzegać zasady, jak cię widzą, tak cię piszą. A przykład idzie z góry. Prezydent Aleksander Kwaśniewski już w czasie kampanii wyborczej pokazywał się - zgodnie z zaleceniami francuskiego specjalisty od image;u - w błękitnych koszulach, eleganckich, doskonale dobranych krawatach. Mniej więcej w tym samym czasie Jacek Kuroń zastąpił swoją dżinsową koszulę garniturem. Obecnie najwięcej kontrowersji związanych z ubraniem budzi minister Janusz Pałubicki, występujący wszędzie w czarnym swetrze i pionierkach na nogach.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje