Reklama

Reklama

Jak ulżyć podatkom?

Koniec roku blisko, coraz częściej myślimy o rozliczeniu podatkowym. "Rzeczpospolita" podpowiada, czy bardziej opłaca się odnowić dom za pieniądze z kredytu gotówkowego, czy też z pożyczki hipotecznej.

Przypomina też, że wydając pieniądze na remont domu czy mieszkania możemy dostać zwrot podatku.

Reklama

Za ostatnie trzy lata łącznie możemy odliczyć od podatku nie więcej niż 4620 zł na remont domu i 3850 zł na remont mieszkania. Trzeba jednak pamiętać o dolnym limicie wydatków: by skorzystać z ulgi, trzeba wydać 462 zł.

Ulga podatkowa obejmuje te przeróbki, które wprowadzają trwałe zmiany w mieszkaniu. Na przykład nie można odliczyć pieniędzy przeznaczonych na zakup szafy wstawionej do wnęki, ale na wmontowaną na stałe szafę wnękową - owszem.

Ulga obejmuje wydatek na kuchnię gazową, ale na lodówkę już nie. Nie odzyskamy też części pieniędzy za wbudowane na stałe szafki kuchenne, poza szafką stałą pod zlewozmywakiem i płytą grzewczą.

Można odliczyć wydatki na farby, ale nie na narzędzia typu pędzle czy szpachle.

Wątpliwości rozwiewa rozporządzenie ministra gospodarki przestrzennej i budownictwa z 21 grudnia 1996 roku w sprawie określenia rodzajów wydatków na remont i modernizację budynku (Dz. U. Nr 156, poz. 788).

Dowiedz się więcej na temat: mieszkanie | remont

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje