Reklama

Reklama

Jak wybrać obcas

Jak chodzić na wysokich obcasach po wszystkich powierzchniach

Reklama

Sztuczka polega na tym, żeby wiedzieć, z czym się ma do czynienia.

Dywan
Im ma dłuższy włos, tym bardziej jest niebezpieczny. Staraj się stawać na płytkich fragmentach i wbijaj obcasy w podłoże dla zachowania równowagi, jakbyś się zapierała. JEŚLI dywan należy do ciebie, włóż grubsze obcasy; cienkie szpilki niszczą włosie.

Chodniki
W Londynie trzymaj się blisko witryn sklepowych i uważaj na pęknięcia. W Mediolanie odwrotnie, chodź po zewnętrznej stronie chodnika, inaczej ryzykujesz, że obcas utkwi w kratce ściekowej. W Paryżu idź po jezdni i nawet nie próbuj wchodzić na malowniczą kostkę. W Nowym Jorku złap taksówkę, jak wszyscy.

Asfalt
Świetny zimą, ale lepki w pełni lata. Jeśli się przykleisz, żądaj noszenia na barana albo wzywaj posiłki.

Marmur
UWAŻAJ: Jedno potknięcie i dosłownie lądujesz na kolanach. Marmur ładnie wygląda, ale w rzeczywistości przypomina taflę lodu. W razie wątpliwości chodź opłotkami, nieopodal ścian i przedmiotów, do których bez trudu możesz przywrzeć. Jeśli jednak uznasz, że przejście przez środek pomieszczenia wyłożonego marmurem naprawdę jest niezbędne, możesz ponacinać, natrzeć papierem ściernym albo porysować podeszwy, żeby zyskały przyczepność. Jeśli nie chcesz tego robić, posmaruj je kalafonią (masa żywiczna używana przez skrzypków i wiolonczelistów do smarowania włosia smyczków) albo bardzo wyschniętym i porowatym klejem w tubce. Nie rób tego, gdy po raz pierwszy masz na nogach naprawdę ładne blahniki. W razie wątpliwości wykorzystaj chodzik.

Kocie łby
OKROPNOŚĆ NAD OKROPNOŚCIAMI. Nierówne, małe i śliskie, nie da się po nich chodzić ani, co gorsza, znaleźć na nich środka grawitacji. Niełatwo je pokonać, podczas deszczu albo mrozów w ogóle sobie to odpuść. Chodzenie po jezdniach to nic złego. Potraktuj blokowanie ruchu ulicznego jako premię.

Dowiedz się więcej na temat: książki | rzeczy | szpilki | schody | plotka | obcasy | buty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje