Reklama

Reklama

Jak wygląda prawdziwa kobieta?

Kiedy widzę to, co się dzieje na blogach, serwisach plotkarskich i forach internetowych, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nasz świat nawiedziła epidemia zaniku pamięci.

Ludzie całkowicie zapomnieli, jak wyglądają kobiety. W przypadku niektórych amnezja ta jest tak dotkliwa, że wytworzyli sobie oni jakiś upiorny awatar kobiecości i usiłują przekonać wszystkich, że to właśnie on jest prawdziwy.

Reklama

Tak jak w każdym prawdziwym Matriksie, uchowało się jeszcze paru wybrańców, którzy wiedzą, co jest prawdą. No dobra, w tym przypadku jest ich trochę więcej. Nazywają siebie lekarzami, dietetykami, specjalistami oraz rozsądnymi ludźmi. Jako skromna reprezentantka tych ostatnich, pozwolę sobie w paru punktach przypomnieć, jak wygląda normalna, zdrowa kobieta i jakie zdjęcie należałoby umieścić w encyklopedii pod hasłem "kobiecość" - na wypadek, gdyby sklerotyczny wirus rozprzestrzenił się na cały glob ziemski.

Oto szokujące fakty o kobietach:

1. Posiadamy piersi

Tak, to prawda. Każda zdrowa, dorosła kobieta posiada piersi. Mogą być one mniejsze lub większe, ale powinny być zauważalne. Od męskich piersi kobiece odróżniają się większą wypukłością oraz większymi sutkami. Podejrzewam, ze każdy człowiek, który choć raz widział piersi męskie i piersi kobiece, nie pomyli się.

Piersi składają się przede wszystkim z tkanki tłuszczowej oraz gruczołów mlekowych. Dementuję wszelkie plotki - silikon nie występuje w naturze. Co więcej, piersi, jak każde ciało podlegające prawu grawitacji, w naturalny sposób ciążą w dół. Niemożliwym jest naturalne utrzymanie ich pod brodą ani zachowanie idealnie równego, jednolicie okrągłego kształtu dookoła. Jako, że piersi u kobiet rozwijają się w wieku nastoletnim, po osiągnięciu stabilizacji przestają rosnąć, chyba, że kobieta tyje. Wówczas w całym organizmie podnosi się wskaźnik tkanki tłuszczowej i piersi się powiększają. U większości kobiet wielkość biustu jest proporcjonalna do wielkości innych części jej ciała.

2. Idealny wskaźnik masy naszego ciała [BMI] waha się pomiędzy 21 a 22

Wskaźnik masy ciała (Body Mass Index) to prosty wzór, za pomocą którego można sprawdzić, czy nasza waga jest prawidłowa. Wagę ciała dzielimy przez wzrost podniesiony do kwadratu, a wynik sprawdzamy w tabelce. BMI pomiędzy 18,5 a 25 oznacza prawidłową wagę, zaś wskaźnik mieszczący się w przedziale 21-22 to waga idealna.

Dla przeciętnej kobiety o wzroście 1,70 m idealną wagą ciała będzie... 62 kg. Tak, słownie sześćdziesiąt dwa. Nie 45, nie 50. 62 kilo. Taka waga oznacza BMI równe 21,45 i słowa uznania od lekarza. Kobieta, która tyle waży, nie musi i nie powinna się odchudzać.

Mało tego, choćby i ważyła 70 kg, to nie musi (BMI równe 24,22 - mieści się w tabelce). Nadwaga zaczyna się po osiągnięciu 72 kilogramów. Każda liczba z przedziału od 54 do 71 oznacza wagę prawidłową dla tego typu sylwetki.

Każda kobieta to indywidualny przypadek i każda inaczej czuje się w swoim ciele. Dla jednej dobra waga będzie bliżej dolnej granicy przedziału, inna będzie świetnie się czuć i wyglądać, ważąc więcej.

Dowiedz się więcej na temat: świat | tkanka | zdrowa | waga | Piersi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje