Reklama

Reklama

Karnawałowe zabawy i szaleństwa

Karnawał w pełni: huczne bale, domowe prywatki, spotkania towarzyskie, przebieranki... Karnawał liczony jest od Święta Trzech Króli do wtorku poprzedzającego środę popielcową. Najbardziej znane zabawy karnawałowe odbywają się w Wenecji i Rio de Janeiro.

Karnawał w Brazylii

Rio de Janeiro - to tu odbywa się najsłynniejszy karnawał na świecie. Rozpoczyna się w ostatni piątek przed środą popielcową przekazaniem kluczy do bram miasta uczestnikom parady i trwa do rana w środę popielcową. Nieodłącznym elementem karnawału w Rio de Janeiro jest brazylisjka samba.

Przez pięć nocy na sambodromie członkowie szkół brazylijskiej samby rywalizują między sobą. Pełne przepychu stroje karnawałowe, piękne kobiety i muzyka... Na koniec zostaje wybrana najlepsza szkoła samby. Co roku Rio de Janeiro odwiedza w karnawale ponad 100 tysięcy turystów.

Reklama

Karnawał w Wenecji

Tu królują przeróżne maski. Można je kupić wszędzie. Na placu św. Marka pełno jest poprzebieranych mieszkańców i turystów. Na terenie Wenecji odbywają się barwne pochody, popisują się akrobaci i aktorzy.

Nieodłącznym atrybutem karnawału w Wenecji jest też podróż gondolą po kanale.

Czy umiesz się bawić?

Aby zachować równowagę psychiczną, należy umiejętnie pogodzić pracę z odpoczynkiem, obowiązki z zabawą. Niektórzy uważają, że przed każdą pracą trzeba dobrze wypocząć, inni, że zabawa i rozrywka należy im się dopiero wtedy, gdy solidnie popracują.

Najprawdopodobniej i jedni, i drudzy zgodzą się, że zabawa jest bardzo pożytecznym i jeszcze przy okazji przyjemnym zajęciem. Jeśli macie ochotę sprawdzić, czy umiecie się bawić, przeczytajcie uważnie kolejne zdania i zaznaczcie odpowiedź, która w największym stopniu pasuje do waszych przekonań. Po zakończeniu, na ekranie monitora pojawi się interpretacja waszego wyniku. Przyjemnej zabawy!

Zobacz także inne materiały z naszego raportu karnawałowego:

Gwiazdy w karnawale

Wieczorowe koki

Po prostu: mała czarna

100 smakołyków

Galeria: modny makijaż

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje