Reklama

Reklama

Kopciuszki, które złapały księcia

Która dziewczyna nie marzy o księciu z bajki? Jednak są panie, które potrafią zdobyć prawdziwego następcę tronu, stanąć z nim na ślubnym kobiercu i sprawić, by bajka stała się rzeczywistością.

Nie wychowały się w pałacach, a w ich żyłach nie płynie błękitna krew. Mimo to potrafiły wejść w świat, w którym słowo "mezalians" ciągle ma swoją wagę. Znalazły się tam nie jako kochanki, czy przelotne miłostki, ale jako żony - przyszłe królowe. Kim są współczesne kopciuszki?

Letizia Ortiz, żona księcia Filipa

Określenie kopciuszek niezupełnie pasuje do Letizi. Zanim poznała Filipa osiągnęła spore sukcesy - to jedna z najlepszych hiszpańskich dziennikarek. Co czyni jej historię bajkową? Wydawałoby się, że Letizia Ortiz kompletnie nie nadawała się na narzeczoną księcia: nie pochodzi z arystokratycznej rodziny (jest córką dziennikarza i pielęgniarki), a w dodatku była rozwódką.

Reklama

A jednak książę Filip, uznawany za najprzystojniejszego z europejskich następców tronu, zakochał się w niej od pierwszego wejrzenia.

W 2002 roku, kiedy Letizia relacjonowała katastrofę tankowca u wybrzeży Galicji, książę również przyjechał na miejsce, aby zapoznać się z sytuacją. Ponoć wtedy się poznali. Aż do ogłoszenia zaręczyn utrzymywali swój związek w tajemnicy. Nie wiedziała o nim nawet matka Letizi. Pobrali się w 2004 roku i mają dwoje dzieci.

Zobacz zdjęcia ze ślubu Letizi i księcia Filipa!

Mette-Marit, żona księcia Haakona

W konkurencji "największy mezalians" norweski książę Haakon nie ma sobie równych. Jego małżonce nie tylko brak arystokratycznego pochodzenia i odpowiedniego wykształcenia, ale również dobrej reputacji. Mette, która uchodziła niegdyś za "największą imprezowiczkę Oslo", nie stroniła od alkoholu i narkotyków.

Księcia nie zraziło ani to, że dziewczyna pracowała jako kelnerka, ani to, że ma nieślubne dziecko z dilerem narkotyków. Jego Wysokość Haakon nie poddał się naciskom rodziny, a do narodu zwrócił się z prośbą o zaakceptowanie tego wyboru. Rokendrolowy książę poznał swoją wybrankę na koncercie rockowym.

Zobacz zdjęcia ze ślubu Mette-Marit i księcia Haakona!

Rania al-Jasin, żona króla Abdullaha II

Córka palestyńskiego lekarza poznała księcia Jordanii na przyjęciu, a już dwa tygodnie później została jego narzeczoną. Abdullah II nie pomylił się w swoim wyborze. Kiedy zasiadł na tronie, okazało się, że Raina doskonale sprawdza się w roli królowej. Dzięki swoim działaniom zaskarbiła sobie sympatię świata i stała się nawet bardziej popularna od męża. Cóż, w końcu nie każda władczyni, zwłaszcza w świecie arabskim, prowadzi bloga na YouTube i przyjaźni się z Bono. Piękna, wykształcona i niezwykle aktywna królowa walczy o równouprawnienie muzułmańskich kobiet i zmianę wizerunku krajów arabskich.

Zobacz zdjęcia ze ślubu Ranii al-Jasin i księcia Abdullaha!

Mary Elizabeth Donaldson, żona księcia Fryderyka

Australijka Mary Elizabeth poznała swojego księcia w pubie Slipp Inn w Sydney. Duńskiego następcę tronu przyciągnęły do Australii Igrzyska Olimpijskie, jednak wkrótce okazało się, że najmniejszy kontynent ma mu o wiele więcej do zaoferowania.

Fryderykowi przypadła do gustu piękna specjalistka od reklamy i związek rozwijał się mimo odległości dzielącej parę. Dzisiaj są małżeństwem i mają 2 dzieci.

Zobacz zdjęcia ze ślubu Mary Elizabeth Donaldson i księcia Fryderyka!

Tessy Antony, żona księcia Ludwika

Tessy Antony w najmniejszym stopniu nie pasuje do stereotypu rozkojarzonej dziewczyny, która marzy o księciu. Ta dzielna córka kaflarza w wieku 18 lat wstąpiła do armii. W 2004 roku wzięła udział w misji na terenie byłej Jugosławii.

Wizytującemu oddziały księciu Ludwikowi wpadła w oko urocza pani sierżant i tak rozpoczęła się ta romantyczna historia miłosna. Aby wziąć ślub z ukochaną, książę zrezygnował z praw do sukcesji. Początkowo młoda małżonka musiała się obyć bez tytułów. Jej Królewską Wysokością księżną Luksemburga została dopiero po 3 latach małżeństwa, dzięki decyzji Jana, wielkiego księcia Luksemburga. Tessy i Ludwik mieszkają na Florydzie. Mają dwoje dzieci.

Zobacz jak wyglądał ślub Tessy Antony i księcia Ludwika!

IG

Sprawdź, którzy książęta są jeszcze do wzięcia!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: dziewczyna | książę | żona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy