Reklama

Reklama

Krawiec z Panamy

Cyniczny agent brytyjskiego oraz jego tajna broń - najbardziej wpływowy krawiec w kraju, powszechnie znany z pasji do markowych garniturów i opowiadania fantastycznych historii. Tajna misja w Panamie, fascynującym kraju łączącym skrajną biedę i niewyobrażalne bogactwo.

Harry Pendel był niegdyś drobnym kanciarzem. Dziś jest krawcem, najlepszym w Panamie. Ubierają się u niego przedstawiciele wyższych sfer: wpływowi politycy, biznesmeni, generałowie. Andrew Osnard to bezwzględny brytyjski szpieg. Szantażem zmusza Pendela do współpracy z wywiadem...

Pendel rozpoczyna swą szpiegowską karierę. Werbuje informatorów, tworzy siatkę agentów, odkrywa przygotowania do zamachu stanu, plany sprzedaży Kanału Panamskiego. I przekazuje to w swoich raportach. Tylko że... wszystko jest wytworem jego wyobraźni. Do czasu, bo intryga, którą uknuł, zatacza coraz szersze kręgi i wkrótce wymyka mu się spod kontroli, grożąc wybuchem międzynarodowego konfliktu na wielką skalę.

Reklama

Film powstały na podstawie tej powieści, z Pierce'em Brosnanem i Jamie Lee Curtis w rolach głównych, uznany został przez magazyn "People" za jeden z 10 najlepszych filmów roku 2001!

John Le Carre
Krawiec z Panamy
Wydawnictwo Sonia Draga

Wydawnictwo Sonia Draga
Dowiedz się więcej na temat: krawiec

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy