Reklama

Reklama

Kuzynka księżnej Diany

Nie co dzień dowiadujesz się, że w twoich żyłach płynie błękitna krew, albo że wśród twoich krewnych jest były prezydent.

Niewykluczone, że Sarah Palin - kandydatka Partii republikańskiej na prezydenta USA - jest zaskoczona wiadomością o swoim pokrewieństwie ze zmarłą księżną Dianą. Amerykańscy genealodzy prześwietlili historię rodzinną Palin i odkryli, że ona i Lady Di to kuzynki 10. stopnia. Anastasia Tyler, portal genealogiczny Ancestry.com: "Analizując drzewo genealogiczne pani Palin, doszliśmy już do jej pradziadków. W miarę, jak posuwamy się wstecz, zauważamy znajomo brzmiące nazwiska. Chodzi o nazwisko Strong, które nosił wspólny przodek pani gubernator i księżnej. Zadzwoniliśmy do niej i powiedzieliśmy o prawdopodobieństwie pokrewieństwa z księżną Dianą. Zapytaliśmy też, czy chce, żebyśmy to dokładnie sprawdzili".

Reklama

Na tym nie koniec rewelacji - Sarah Palin okazuje się być kuzynką byłego prezydenta USA - Roosevelta. Anastasia Tyler, portal genealogiczny Ancestry.com: "Sarah Palin i prezydent Roosevelt to kuzynostwo dziewiątego stopnia. Te koneksje prowadzą nas do czasów Ameryki kolonialnej. Ich wspólny przodek, pastor John Lothorpe, przypłynął do Massachusetts z Anglii w 1635 roku." Jakiś czas temu genealodzy dokonali równie zaskakującego odkrycia na temat Baracka Obamy. Demokratyczny kandydat na prezydenta jest spokrewniony z arystokratą Hollywood - Bradem Pittem.
Basmah Fahim, Reuters.
Więcej na ten temat w INTERIA.TV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje