Reklama

Reklama

Lew - opis znaku:

Od 23 lipca do 23 sierpnia słońce wchodzi w zodiakalny znak Lwa. Kto urodził się w tych dniach, tego temperament, charakter i osobowość kształtowane są przez wpływy kosmiczne, które starożytni przedstawili w obrazie Lwa.

Ten król zwierząt jest symbolem Słońca i podobnie jak ono niesie życie - tak jak słonce może palić, tak lew może pustoszyć stada. Należysz do znaków dodających energii i przemieniających życie. W alchemii Twoja energia pomaga z nieszlachetnych metali otrzymywać złoto Nie wszyscy ludzie ze słońcem w znaku Lwa posiadają czyste wpływy tego znaku, dlatego dla pełnego obrazu swojej osoby warto zrobić horoskop indywidualny, aby zorientować się jakie są wpływy innych znaków.

Reklama

Kim jesteś i jak możesz działać skutecznie?

To, co poznasz, nie jest gotową formułą na sukces, ale jest wskazaniem kierunku pracy nad sobą. Drogą do poznania ukrytych reakcji i schematów zachowania. Aby ktoś, kto urodził się pod znakiem Lwa, albo mający ważne punkty w znaku Lwa w swoim horoskopie indywidualnym, mógł działać skutecznie, powinien wziąć pod uwagę, że struktura człowieka nie jest jednowymiarowa. Nie można istoty człowieka zamknąć w jednym słowie. Osobę ludzką trzeba rozpatrywać w co najmniej pięciu wymiarach. Na ten stan wiedzy o człowieku złożyły się tysiące lat obserwacji i poszukiwań. Koncepcja człowieka pięciowymiarowego wychodzi na przeciw próbom spojrzenia na istotę ludzką jako na integralną całość, w której współgrają wymiary: uczuciowy, intelektualny, fizyczny, intuicyjny oraz duchowy.

Wymiar uczuciowy - związany jest z przeżyciami inspirującymi człowieka do działania. Zawiera reakcje "od" i "do" otoczenia. Koresponduje ze znakami ognistymi, a więc z Twoim znakiem, znakiem Lwa.

Wymiar intelektualny - to cała wiedza i mądrość zgromadzona przez pokolenia i wciąż wypracowywana na nowo. Dzięki temu wymiarowi możemy panować nad materią i swoimi popędami, a więc kierować swoim losem przez akty wolnego wyboru. Wymiar ten koresponduje ze znakami powietrznymi (Bliźnięta, Waga, Wodnik).

Wymiar fizyczny - związany jest z naszym zakorzenieniem w materii. Łączy nas ze światem roślin i minerałów. Odbieramy go swoimi pięcioma zmysłami, a odnosi się on do zdrowia, odżywiania i oddychania. Zawiera całą wiedzę o sposobie życia. Bez harmonii na tym poziomie nie jest możliwa biologiczna egzystencja. Odpowiadają mu znaki trygonu ziemskiego (Byk, Panna, Koziorożec).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje