Reklama

Magiczne miejsce

"Magiczne miejsce" Agnieszki Krawczyk to dokonała powieść na lato: lekka i przyjemna. Autorka deklaruje zresztą, że chciała, by książka "budziła przede wszystkim pozytywne emocje, była ciepła i krzepiła".

To powieść zwłaszcza dla mieszczuchów zmęczonych zgiełkiem codzienności i pracą w korporacji, marzących o ucieczce gdzieś daleko, gdzie życie płynie sennie ale nie nudno. Taka właśnie jest Ida - miejscowość gdzieś na końcu świata (czyli na Podkarpaciu, w pobliżu słynnego Arłamowa), w której rozgrywa się akcja powieści Agnieszki Krawczyk.

Życie płynie tu zupełnie inaczej niż w stolicy albo jakimkolwiek innym wielkim mieście. Wszyscy się znają, co jest całkiem normalne w takiej miejscowości i wszyscy lubią i szanują wzajemnie mimo dziwactw. A mieszkańcy Idy są oryginalni: rudowłosa pani sołtys Mila, która do zabitej deskami wioski przyjechała z... Argentyny, była właścicielka pałacu, która dziś zajmuje się tworzeniem perfum, ksiądz - pop zainteresowany pogańskimi zwyczajami, fanka Hermiony Granger - Alinka, włócząca się po wsi z różdżką...

Reklama

Urokowi Idy ulega zmęczony wielkomiejskim życiem wiceminister MSZ - Witold Mossakowski vel Harry Potter. Zachęcony przez znajomego kupuje okazyjnie eklektyczny pałacyk wraz z dobrodziejstwem inwentarza, jak się wkrótce okazuje. Mossakowski zakochuje się w tym magicznym miejscu od pierwszego wejrzenia. Okazuje się, że zameczek, którego stał się właścicielem kryje w sobie wiele tajemnic...

"Magiczne miejsce" to skrzyżowanie powieści przygodowej z romansem w klimacie "Przystanku Alaska", co zresztą było zamiarem autorki. To historia dla moli książkowych, których bawi odnajdywanie wątków innych powieści.

To doskonała książka na upalne letnie popołudnia i zimowy wieczór. Dawka pozytywnej energii, której przyświeca motto wydawnictwa : Sol Omnibus Lucet. Warto przeczytać, by oderwać się choć na chwilę od życia w korporacji.

AP
Agnieszka Krawczyk
Magiczne miejsce
Wydawnictwo SOL

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy