Reklama

Reklama

Monika z Konina

Ogromną zaletą wieloletniego związku jest fakt, że czujemy się bezpiecznie, z człowiekiem, którego doskonale znamy, dzięki temu nie martwimy się o to, że nas zostawi lub zdradzi, lub zrani.

Nie kłócimy się z byle powodu i potrafimy szybko dojść do porozumienia - co sprawia, że bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie. Jednak takie właśnie związki mają jedną, dość poważną wadę - często wkrada się w nie monotonia, zaczyna wiać nudą i partnerom zdaje się, że właśnie w taki sposób przemija uczucie. Wystarczy jednak poświęcić trochę czasu i skorzystać z rad zamieszczonych poniżej.

Reklama

Sztuka Kulinarna. Może okazać się doskonałym wstępem do idealnego, romantycznego wieczoru.Czyż nie jest oczywiste, że nie ma randki bez afrodyzjaków, wyszukanych potraw? Odpowiedni dobór menu lub przygotowanie partnerowi jego ulubionego dania przywracają świeżość uczuć z pierwszych tygodni związku. Warto w taki sposób dbać o siebie nawzajem - niezależnie od tego, jak długo jest się razem. Podobnych doznań może dostarczyć również śniadanie podane do łóżka. Jest to sposób na miłe zaskoczenie partnera i okazanie mu miłości. Niespodzianki podgrzewają atmosferę związku i sprawiają, że nie sposób się nudzić.

Spontaniczność.To kolejna cecha, niekoniecznie wrodzona, ale z pewnością bardzo wskazana w relacjach między dwojgiem kochających się ludzi. Podążanie za impulsami wymaga akceptacji siebie i umiejętności otwartego komunikowania się. Sprawi ona, że partnerzy będą się coraz lepiej poznawać i czerpać satysfakcję z kontaktów ze sobą, niezależnie od tego, jak długo są już razem. To gwarancja nowych doznań i braku nudy. Jeśli tylko chcą - mogą realizować najrozmaitsze pomysły. Jest niezwykle ważne, by oboje partnerzy mieli ochotę na realizację owych impulsów - tu wszystko zależy od szacunku i wzajemnego rozumienia potrzeb. Okazywanie miłości w stałych związkach to ciągłe pokazywanie partnerowi, że wciąż jest kochany, doceniany, podziwiany i szanowany. Uczucie można wyrazić na wiele sposobów - miłym słowem, spontanicznym gestem, upominkiem bez okazji.

Atmosfera. Jeśli już mamy wszystko, kobietę i mężczyznę, którzy dysponują czasem i chcą go spędzić ze sobą, postarali się o spontaniczne zorganizowanie wieczoru, któremu towarzyszy smaczny posiłek z lampką wina... należy jeszcze tylko zadbać o atmosferę. Może w tym pomóc nastrojowe światło świec, ulubiona muzyka, olejki eteryczne w specjalnych pojemniczkach lub lampkach. Światło, zapachy i muzyka stworzą ramy dla przyjemności, którą można nawzajem czerpać ze swojej obecności. Romantyczne wieczory we dwoje mogą się rozpocząć od wręczenia bukietu kwiatów, kolacji przy świecach i butelki dobrego wina. Dbałość o miły, niecodzienny nastrój i celebrowanie wspólnie spędzanego czasu jest kolejnym krokiem do wiecznej miłości. Nigdzie nie należy się spieszyć, ale delektować swoją obecnością. Niech to będzie randka - niezależnie od tego, jak długi jest już związek. Do takich wieczorów nie potrzeba wcale specjalnych okazji - pora na romantyczne chwile jest zawsze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje