Reklama

Reklama

Najpiękniejsze usta

Uczeni z uniwersytetu w Louisville, w USA, poświęcili aż 15 lat badaniom o sekretach atrakcyjności kobiet i mężczyzn. W końcu kilka dni temu zdecydowali się na ujawnienie wyników swoich badań naukowych. Okazuje się, że o atrakcyjności decyduje w znacznym stopniu kształt ust.

Profesor Michael Cunningham jest zdania, że o tym, iż dana osoba staje się pożądana, decyduje to, jak ukształtowane są jej usta.

Reklama

- Kobiety patrząc na mężczyznę starają się znaleźć na przemian zmysłowość i twardość. Mężczyzna powinien być przede wszystkim męski, czyli nie wyglądać zbyt zmysłowo, zbyt kobieco. Jednocześnie musi mieć w sobie wielkoduszność i ciepło oraz średniej wielkości usta, które są najlepsze u mężczyzn - tłumaczy Michael Cunningham.

Mężczyznami, którzy najlepiej odpowiadają powyższemu opisowi, są jego zdaniem aktorzy Johnny Depp i Brad Pitt. Wbrew krążącym od lat opiniom, Mick Jagger - frontman grupy The Rolling Stones - ma za duże usta, więc zgodnie z amerykańskimi badaniami nie jest zbyt atrakcyjny. Angielski aktor Kenneth Branagh ma z kolei za małe usta.

Jeśli chodzi o kobiety, wyniki są nieco inne, bowiem panowie szukają u płci przeciwnej okrągłych kształtów i ciepła bijącego z ich oblicza. Według wyników badań na University Of Louisville, Julia Roberts ma te pożądane cechy, a jej uśmiech sprawia, że mężczyznom "miękną nogi".

Profesor Cunningham od razu się zabezpieczył, ostrzegając tych, którzy zbyt głęboko do serca wzięliby sobie wyniki badań jego zespołu.

- Usta oczywiście mogą podnieść atrakcyjność twarzy, ale nie da się sprawić, aby twarz z gruntu nieatrakcyjna, stała się atrakcyjną przez samo tylko poprawienie ust.

Dowiedz się więcej na temat: Michael

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje