Reklama

Operacja biustu

Marzę o powiększeniu piersi. Tylko trochę się boję, że coś może się nie udać, albo że będą widoczne blizny. Jak wygląda taka operacja? I jak z efektami? Czy są jakieś przeciwwskazania? W jakim wieku można poddać się takiej operacji?

Marzę o powiększeniu piersi. Tylko trochę się boję, że coś może się nie udać, albo że będą widoczne blizny. Jak wygląda taka operacja? I jak z efektami? Czy są jakieś przeciwwskazania? W jakim wieku można poddać się takiej operacji?

IQ MEDICA radzi

Blizna pooperacyjna będzie początkowo twardsza i różowa. W ciągu kilku miesięcy blizna mięknie i staje się blada. Mimo, że zawsze po operacji pozostaje blizna, jednak jej rozmiar i lokalizacja powodują, że jest najczęściej niezauważalna.

Powiększenia piersi dokonuje się poprzez wszczepienie implantów piersiowych. Obecnie stosuje się implanty wypełnione solą fizjologiczną (solne) lub żelem silikonowym (silikonowe), mogą one mieć różną wielość i kształt, np. mogą być okrągłe lub naturalne jak kropla. Ich wielkość rodzaj i kształt dobierany jest przez chirurga w zależności od kształtu piersi pacjentki przed zabiegiem, budowy klatki piersiowej oraz życzenia pacjentki.

Reklama

Podczas powiększania piersi implanty umieszcza się pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem (takie umiejscowienie implantów pozwala na prawidłową pracę gruczołu piersiowego w czasie ciąży i karmienia). Wszczepienie implantów odbywa się poprzez dwa cięcia długości kilku centymetrów umiejscowione w fałdach podsutkowych, które są niewidoczne w normalnych warunkach.

Inna lokalizacja cięć to w okolica pachy lub na granicy otoczki brodawki sutkowej. Zabieg trwa około 1,5 godziny. Nie ma ścisłych norm estetycznych dających wyraźne wskazania do zabiegu powiększania piersi. Z drugiej strony nie jest tak, że u każdej pacjentki chcącej powiększyć sobie biust wykonuje się operację. Zadaniem chirurga jest ocenić zarówno kształt i wielkość piersi, jak i ogólny stan zdrowia pacjentki, a także stan jej psychiki. Nie bez znaczenia są tu motywy tego rodzaju decyzji.

W pełni uzasadnione jest powiększanie piersi u młodych kobiet z niedorozwojem tego gruczołu. Z ostateczną decyzją powinno się jednak poczekać do zakończenia okresu dojrzewania. Nie należy wykonywać zabiegu u kobiet poniżej osiemnastego roku życia.

Częstym wskazaniem do powiększania piersi jest ich lekkie opadanie oraz zmniejszenie po porodzie i karmieniu piersią. Jeśli kobieta planuje ponowne zajście w ciążę, lepiej odłożyć zabieg. Każda kolejna ciąża może bowiem wpłynąć niekorzystnie na kształt piersi i spowodować konieczność ponownej wymiany protezy.

Zadaj pytanie ekspertowi

IQ MEDICA
Ul. Ostrobramska 101
04-041 Warszawa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: operacja | piersi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy