Reklama

Reklama

Panna - opis znaku:

23 sierpnia Słońce wchodzi w zodiakalny znak Panny i przebywa w nim do 23 września. Kto urodził się w tych dniach, tego temperament, charakter i osobowość określane są przez wpływy kosmiczne, które starożytni przedstawili w symbolu uskrzydlonej Panny.

Wbrew obiegowym opiniom, to jeden z najciekawszych znaków zodiaku. W naszych czasach rozumiany jest często nieprawidłowo, gdyż najbardziej cenione w obecnej fazie rozwoju cywilizacji są wartości ludzi urodzonych w fazie Lwa czy Barana. To wartości ludzi, którzy są zdobywcami i często tylko na chwilę osiągają zwycięstwo Ale co dzieje się po zwycięstwie? Co dzieje się w momencie, gdy zwijane są sztandary i milkną bojowe werble?

Reklama

To co tu przeczytasz, nie jest gotową formułą na sukces, ale raczej wskazaniem kierunku pracy nad sobą. Nie możesz zrozumieć siebie, jeśli nie zrozumiesz istoty przeciwstawnego do Ciebie znaku Ryb. Dlatego każdy człowiek urodzony pod wpływami Panny powinien studiować także horoskop Ryb. To Twoja opozycja, Twoje drugie Ja. To Twoja antypersona. Twoja głębia. Faza Panny to niezwykle skomplikowany wycinek zodiaku. Na zewnątrz, w Twojej świadomości, dominuje intelekt i sprawy materii. Należysz przecież do trygonu ziemskiego. Pod tą powierzchnią działają silne emocje. Masz także dużą możliwość odbioru biopola innych ludzi. Na zewnątrz możesz robić wrażenie osoby jakby ściśniętej. Nie masz bowiem łatwych zewnętrznych możliwości pokazania swojego wewnętrznego, bardzo interesującego i skomplikowanego świata. Musisz więc szukać mozolnie nowych środków wyrazu.

Aby działać skutecznie, powinieneś nauczyć się stosowania teatralnych form życia. Możesz je studiować u ludzi z silnym wpływem, np. Lwa lub Wagi. Nie lubisz formy dla formy. Chcesz, aby to co mówisz i co pokazujesz, miało pokrycie w świecie realnym. Nie znaczy to, że nie masz zmysłu artystycznego. Nie lubisz tylko zbędnych form i ozdobników. Bardzo ważny jest strój, w którym pojawiasz się wśród ludzi. Warto używać bardziej jaskrawych kolorów, aby nikt nie myślał, że zadowalasz się szarością. W chińskiej "Księdze Przemian" heksagram "Ozdoba" przypomina, że zbytnie zwracanie uwagi na to, co jest zewnętrzne, pozbawione istoty, prowadzi do upadku. Nie daj się zwieść obiegowym formułom na swój temat. Mogą one być złudne i zupełnie pozbawione sensu. W pełni może określić Twój temperament dopiero horoskop indywidualny, ale Twój krytyczny umysł nie zawsze pozwoli Ci go zrobić.

Kim jesteś i jak możesz działać skutecznie?

W jaki sposób możesz wykorzystać swoje najlepsze cechy, aby stać się człowiekiem sukcesu, aby Twoje dodatnie strony pracowały na Twoją korzyść, a ujemne zostały opanowane? Nad czym powinieneś pracować, aby nie popełniać niepotrzebnych błędów? To co poznasz tutaj, nie jest gotową formułą na sukces, ale jest wskazaniem kierunku pracy nad sobą.

Aby ktoś urodzony pod znakiem Panny, albo mający ważne punkty w swoim horoskopie w tym znaku, mógł działać skutecznie, powinien przede wszystkim zrozumieć, że struktura człowieka nie jest jednowymiarowa Aby dotrzeć do istoty osoby ludzkiej, trzeba rozpatrywać ją w co najmniej pięciu wymiarach. Na ten stan wiedzy o człowieku złożyły się tysiące lat obserwacji i poszukiwań. W analizie Twojej osobowości pomóc Ci może idea człowieka pięciowymiarowego. Koncepcja ta wychodzi na przeciw próbom spojrzenia na istotę ludzką jako na integralną całość, w której współgrają wymiary: uczuciowy, intelektualny, fizyczny, intuicyjny, oraz duchowy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje