Reklama

Reklama

Pierwsze sklonowane dziecko będzie Serbem?

Pierwsze na świecie sklonowane dziecko urodzi się w styczniu przyszłego roku w Serbii - poinformował w wywiadzie dla serbskiego tygodnika NIN włoski ginekolog Severino Antinori.

Kontrowersyjny lekarz, który jako pierwszy dokonał sklonowania zarodka, ostatni tydzień spędził w Belgradzie, gdzie uczestniczył w różnego rodzaju seminariach i wykładach na temat sterylizacji i sztucznego zapłodnienia.

- Myślę, że dokonaliśmy rewolucji, jeśli chodzi o genetykę i Serbia jako pierwsza tego doświadczy - powiedział Antinori.

W zeszłym miesiącu Antinori poinformował też, że ciąża zapłodnionej kobiety przebiega dobrze, a szansa na urodzenie zdrowego dziecka jest większa niż 90 procent. Kilka tygodni później - jak zapowiada włoski ginekolog - urodzi się dwoje kolejnych sklonowanych dzieci.

Reklama

Po ogłoszeniu przez Antinoriego rewelacji o sklonowaniu człowieka naukowcy ostrzegali, że nawet jeśli dziecko urodzi się zdrowe, to poważnie zagrożona może być jego matka. Kobieta nosząca w macicy klon narażona jest bowiem na rozwój rzadkiego, złośliwego nowotworu, nabłoniaka kosmówkowego.

RMF

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: ginekolog | dziecko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje