Reklama

Reklama

Powiedz, gdzie cię boli

Powiedz, gdzie cię boli Nicka Trouta przedstawia jeden dzień z życia weterynarza, który w swojej pracy często wykracza poza wyuczoną profesję, pełniąc role psychologa, doradcy, maga i pocieszyciela.

Nick Trout, chirurg weterynarii w bostońskiej klinice, to typ lekarza, u którego nie tylko każdy zwierzak, ale i każdy człowiek miałby ochotę się leczyć.
Wyjątkowy dar narracji dr Trouta i jego poczucie humoru sprawiają, że książka Powiedz, gdzie cię boli, wpisuje się w klimat najlepszych odcinków kultowych seriali: Ostrego dyżuru czy Doktora House'a. Mamy tu do czynienia z emocjonującym, wzruszającym, ale też nie pozbawionym poczucia humoru, opisem przypadków zwierząt i ich właścicieli, które udowadniają, że o utrzymanie więzi człowieka z jego ukochanym pupilem warto walczyć za wszelką cenę.
Dr Nick Trout jest uznanym chirurgiem weterynaryjnym w dużym bostońskim szpitalu dla zwierząt Angell Animal Medical Center. Powiedz, gdzie cię boli jest jego literackim debiutem.

Reklama

Lubię czytać książki o pracy lekarzy weterynarii, chociaż po prawie trzydziestu latach uprawiania tego zawodu mogłyby mnie nudzić. Każdy z nas, weterynarzy, inaczej ,, czuje" swoją powinność, ale mamy ze sobą wiele wspólnego. W książce Nicka Trouta jest, poza fachową oceną sytuacji, sporo tego ,,czucia". Autor opisuje, niemal godzina po godzinie, dzień swojej pracy w bostońskiej klinice. To trudna praca, bo zwierzęta nie zawsze potrafią "powiedzieć", gdzie je boli, a ich opiekunowie na ogół też nie mają wiele do dodania w tej kwestii?

Polecam tę książkę wszystkim posiadaczom zwierząt i weterynarzom. Może po jej przeczytaniu łatwiej nam będzie rozmawiać o chorobach naszych czworonożnych przyjaciół.
Dorota Sumińska
Powiedz, gdzie cię boli
Nick Trout

Kobieta INTERIA.PL on Facebook

Wydawnictwo Literackie
Dowiedz się więcej na temat: Facebook

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama