Reklama

Reklama

Renata Dancewicz i stereotypy o kobietach

Renata Dancewicz, aktorka znana między innymi z serialu "Ekstradycja", a także z filmów "Pułkownik Kwiatkowski" i "Tato", została poproszona przez tygodnik "Gala" o wyrażenie swojej opinii na temat pokutujących w świadomości mężczyzn, i nie tylko, stereotypów na temat płci pięknej.

Odpowiedzi były ciekawe i dość wyczerpujące.

Reklama

A oto, co powiedziała Renata Dancewicz o kilku panujących stereotypach na temat kobiet:

Kobieta szuka partnera z pieniędzmi
Nie chciałabym ze swojego życia robić bajki o Kopciuszku. Źle bym się czuła w takim układzie. Do tej pory nie musiałam się nad tym zastanawiać, ponieważ żaden z mężczyzn, z którymi byłam związana, nie był zamożny.

Kobiety pragną macho
Kobiety pragną mężczyzny męskiego. Trochę szukają w mężczyznach tatusia. Nie po to, żeby się opiekował, ale żeby był do ojca podobny. Męskość kojarzy mi się z opanowaniem, z siłą, z odpowiedzialnością. A macho to są mężczyźni z kompleksami. Jeśli ktoś jest macho, to znaczy to, że coś nie jest z nim w porządku. Miał trudne dzieciństwo, jest biedny albo głupi i musi popisywać się nieszczęsnym testosteronem. Nie lubię mężczyzn, którzy przesadnie dbają o swój wygląd. Jaki to mężczyzna, który chodzi robić sobie pedikiur czy manikiur. [...]

Kobiety chcą partnera wiernego
Jeśli już bawię się w miłość, to nie chciałabym zaprzepaścić wszystkiego przez jakąś chwilę namiętności, głupoty czy pijaństwa mojego partnera. Nie jestem naiwną piętnastolatką i nie wierzę w happy endy. [...] Nie wierzę, że partnerowi, gdy z kimś jest, rosną na oczach łuski i nie widzi innych kobiet: świetnych, atrakcyjnych, pięknych. Nie zabraniam nikomu myśleć i mieć pokusy, nie zakazuję spotykać się z innymi kobietami, ale chcę, żeby mężczyzna był mi wierny. Niestety, nigdy nie mam takiej pewności. Niestety albo na szczęście, bo ta niepewność jest podniecająca i bardziej nas motywuje.

Kobieta szuka dobrego partnera seksualnego
Jasne, że tak. Dlaczego miałaby się męczyć z nieudacznikiem? Podobno dzieci par, które mają udane życie seksualne, mają o wiele większe poczucie bezpieczeństwa.

Kobieta nie myśli o seksie tak często jak mężczyzna
Myśli częściej. Tylko inaczej. Mężczyźni zobaczą kogoś na ulicy i myślą: O, co ja bym z nią zrobił! Kobiety myślą bardziej zmysłowo. Bardziej erotycznie niż seksualnie. Takie różne mi się myśli nasuwają, jak kogoś widzę, kto ma zmysłowy kark albo ładnie chodzi. Patrzę...

Każda kobieta chce być żoną
Ja bym chciała być kobietą swojego mężczyzny. Jest mi wszystko jedno, czy będę żoną, czy konkubiną. Na pewno chciałabym być jedyną kobietą w jego życiu. Jestem za stara, żeby myśleć o białej sukni z trenem. Może dlatego, że kiedyś w zagrałam w Teatrze Telewizji pannę młodą i już byłam w białej sukni. Miałam za to dwa lewe pantofelki.

Kobiety są solidarne
Kobiety nie są solidarne, nie wspierają się i nie bronią. Nie lubię kobiet za to, że mają taki straszny instynkt rywalizacji z innymi przedstawicielkami swojej płci. Jest takie słynne obcięcie wzrokiem kobiety, która przychodzi do jakiegoś towarzystwa. Kobity tak ją oglądają od góry do dołu. Czy ma lepsze nogi, zgrabniejszy tyłek, czy jest z mojej półki? To upiorne.

Kobiety chcą być wiecznie młode
Starzenie się z godnością wymaga siły, odwagi i klasy. Przykro na siebie patrzeć, gdy robisz się coraz starsza, cellulit ci narasta i sypiesz się jak oczko w pończosze. Nie mam lęku przed starością. Najgorsze jest tylko uczucie, że coś minęło bezpowrotnie i tego nie ma. Zawsze chciałam być baletnicą, a teraz jest już za późno. Zawsze ci coś ucieka, jakieś plany marzenia. W pewnym sensie jest to romantyczne - jak miłości, które się nie spełniły. Zawsze mocniej je wspominamy.

Kobiety chcą być inne niż są
To, co mamy cenimy mniej niż to, czego nie mamy. Chciałabym być jak Maria de Medeiros w filmie Henry i June. Ona wyglądała jak uosobienie kobiecości.

Kobieta chce być mężczyzną
Może raz na jakiś czas. Lubię objawy kobiecości u siebie i od nich nie uciekam. Chciałabym zobaczyć jak to jest być mężczyzną w seksie.

Dowiedz się więcej na temat: myśli | stereotypy | Renata Dancewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje